Koleje Śląskie w wyszukiwarce ZTM

Na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego pilotażowo wprowadzono zmodernizowaną wyszukiwarkę połączeń, której funkcjonalność została poszerzona o sieć połączeń kolejowych Kolei Śląskich.


W nocy z soboty na niedzielę (z 29 na 30 czerwca) na stronie internetowej ZTM pilotażowo wdrożona została zmodernizowana wyszukiwarka połączeń. W związku z wprowadzeniem Metrobiletu rozszerzono jej funkcjonalność o sieć połączeń kolejowych Kolei Śląskich. Metrobilet jest wspólną inicjatywą Województwa Śląskiego, Kolei Śląskich oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W ostatnich miesiącach trwały prace nad zintegrowaniem taryfy biletowej oraz przygotowaniem systemów informatycznych.

Dzięki nowej wyszukiwarce za pośrednictwem jednej strony będzie można zaplanować przejazd autobusem, tramwajem, trolejbusem i pociągiem Kolei Śląskich. To spore ułatwienie dla osób, które planują podróże między odległymi punktami w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Wyszukiwarka dostępna będzie w zakładce „znajdź połączenia”. Wdrożona wyszukiwarka ma pilotażowy charakter, dlatego ZTM prosi o wyrozumiałość oraz zgłaszanie uwag na adres mailowy: it@metropoliagzm.pl.

Rozkłady jazdy Kolei Śląskich dostępne są na stronie pod adresem https://www.kolejeslaskie.com/rozklad_jazdy/liniowy-rozklad-jazdy/

One comment

  1. Co ciekawe, w czasach KZK GOP też stworzono wyszukiwarkę połaczeń autobusów i tramwajów w ówczesnej sieci KZK GOP.

    Był taki czas, że na liście przystanków tej wyszukiwarki były też przystanki kolejowe, np. Katowice czy nawet Wisła Uzdrowisko. Ale próba wyszukania połączenia kolejowego lub kolejowo-autobusowego na tejże wyszukiwarce KZK GOP, kończyła się niepowodzeniem, tzn. wyszukiwarka nei umiała nic wynaleźć.

    Wspólne połączenia ZTM Katowice oraz KŚ można znaleźć też na wyszukiwarce jakdojade.
    W wyszukiarce jakdojade nie potrafiłem znaleźć opcji, aby wyszukiwać połączenia tylko i wyłacznie bez linii AP1-AP5, może w nowej wyszukiwarce już będzie taka możliwość.

    Zastanawiam się, czym się bedą różnić te dwie wyszukiwarki, może założą inny czas na piesze przejścia z przystanku do przystanku czy jakoś tak.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *