Nazwij nowy pociąg Leo Express

W połowie tego roku do Czech przybędzie pierwszy pociąg wyprodukowany przez CRRC dla prywatnego przewoźnika Leo Express. Z tego powodu do 14 lipca pasażerowie mogą nadsyłać propozycje nazwy nowego pociągu. Autor wybranej nazwy otrzyma voucher o wartości 10.000 leo koron, który może wykorzystać na przejazdy pociągami, busami i minibusami.


Wszyscy członkowie programu Smile Klubu mogą nadsyłać swoje propozycje na nazwę nowego pociągu od Leo Express wyprodukowanego przez chińskiego giganta CRRC. Autor wybranej nazwy otrzyma voucher o wartości 10.000 leo koron, który może wykorzystać na przejazdy pociągami, busami i minibusami. Nadsyłanie propozycji jest możliwe do 14 lipca, a wybrana nazwa zostanie ogłoszona w sierpniu.

Design nowych pociągów został opracowany bezpośrednio przez Leo Express i czeskich dostawców, w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania pasażerów. Dlatego też chcemy aby nasi klienci wymyślili nazwę naszych nowych pociągów. Przygotowujemy nowoczesne jednostki z specjalnymi strefami dla: rodziców z wózkami, osób na wózkach inwalidzkich oraz z przestrzenią dostosowaną do wygodnego przewozu bagażu i rowerów. Planujemy wykorzystać je także w Polsce, gdzie od 28 czerwca zaczniemy kursować codziennie z Krakowa do Pragi – mówił Peter Köhler, CEO Leo Express

Ponad 180.000 członków programu lojalnościowego może wziąć udział w nazwaniu nowego pociągu. Otrzymają oni e-mail z linkiem do formularza, gdzie będą mogli zgłaszać swoje pomysły. Także nowi członkowie, którzy zarejestrują się przed końcem głosowania będą mieli taką możliwość. Jury składające się z reprezentantów Leo Express ogłosi zwycięzcę w sierpniu, który otrzyma nagrodę w postaci vouchera na przejazdy wszystkimi połączeniami Leo Express.

Nowe pociągi, produkowane przez CRRC, przybędą w połowie tego roku. Wyposażone są w przestronne wnętrza, nowoczesną strefą do przygotowywania przekąsek a także mnóstwo nowinek technologicznych, które są zgodne z naszą polityką ochrony środowiska. Projekt ten został opracowany wspólnie z czeskimi i międzynarodowymi dostawcami, którzy zapewnili 30% materiałów. Leo Express podpisał kontrakt na 3 jednostki elektryczne z opcją zamówienia kolejnych 30. Koszt tej inwestycji to ponad 5 bilionów CZK.

3 komentarze

  1. »Leo Express podpisał kontrakt na 3 jednostki elektryczne z opcją zamówienia kolejnych 30. Koszt tej inwestycji to ponad 5 bilionów CZK.«

    »Tej inwestycji«, to rozumiem, że chodzi o TRZY jednostki, a nie o TRZYDZIEŚCI TRZY.
    Pięć bilionów koron, hm. Według NBP na dzień 04.07.2019, średni kurs to 1 KCZ = 0,1667 PLN
    Tak więc 5 bilionów KCZ to 833,5 miliarda złotych, czyli w przeliczeniu na złotówi, około 278 miliardów złotych by kosztowała jedna jednostka. O ile sie nie pomyliłem w rachunkach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *