MMI w PKM Tychy

Podczas Tyskich Dni tamtejsze Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej symbolicznie odebrało nowe pojazdy od MMI. Pod urzędem miasta tyski przewoźnik zorganizował ekspozycję 10 nowych nabytków – busików marki MMI typu IVECO 72C URBY, gdzie prezes MMI przekazał prezesowi PKM Tychy kluczyki do pojazdów.


Po zakupie nowych mikrobusów PKM Tychy dysponuje jedną z największych flot mikrobusowych w Polsce. – Zakupione busiki przeznaczone są do świadczenia usług przewozowych w ramach komunikacji miejskiej na rzecz mieszkańców Miasta Tychy oraz gmin członków „Porozumienia Tyskiego”. Charakteryzują się innowacyjnymi, ekologicznymi rozwiązaniami oraz wyposażeniem ułatwiającym podróż pasażerom. Pojazdy wyposażone są w rampę dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz pasażerów podróżujących z wózkiem do przewozu dzieci. Łączna pojemność każdego z mikrobusów to 32 miejsca. Oprócz tego wyposażone są w klimatyzację, przyciemniane szyby, dwa gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz router WiFi. Wszystkie busiki spełniają najwyższą normę emisji spalin EURO VI – zaprezentował nowe nabytki prezes PKM.

Powiększenie taboru dofinansowane jest ze środków unijnych w ramach projektu „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim”. Cena zakupu wszystkich pojazdów wyniosła 6.300.000 zł netto (7.749.000 zł brutto). – Po zakupie nowych mikrobusów PKM Tychy dysponuje jedną z największych flot mikrobusowych w Polsce. Prezentacja taboru to finał największego w kraju i jednego z największych w Europie zamówienia na dostawę mikrobusów dla komunikacji miejskiej, zasilanych sprężonym gazem ziemnym. 10 nowych pojazdów od lipca będzie kursowało na liniach ZTM obsługiwanych przez nas – dodał Michał Kasperczyk rzecznik prasowy PKM.

Fot. PKM Tychy

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *