Przystanek Kochcice

Jak informuje PKP PLK – w przyszłym roku powstanie nowy przystanek na szlaku między Lublińcem a Kluczborkiem. Powstanie on w Kochcicach. Zarządca infrastruktury perony, natomiast gmina Kochanowice, do której Kochcice należą zorganizuje węzeł przesiadkowy i parking.


PKP PLK zbuduje koło obecnego posterunku odstępowego nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca, na linii Lubliniec – Kluczbork. Powstaną dwa oświetlone perony. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki oraz tablice informacyjne i nagłośnienie. Powstaną też dojścia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą, a monitoring zwiększy bezpieczeństwo na przystanku.

Obecnie przygotowywany jest projekt. W przyszłym roku. po zakończeniu budowy, pociągi regionalne między Lublińcem a Kluczborkiem będą się zatrzymywały w Kochcicach. Z dostępu do podróży koleją skorzystają mieszkańcy Kochcic i Glinicy. W sąsiedztwie przystanku gmina Kochanowice zapewni miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe oraz zadaszone stojaki rowerowe. Wartość zadania to prawie 2 mln złotych. Przystanek ma powstać do końca 2020 roku.

Fot. PKP PLK (Krzysztof Piech)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *