Ogonek już bez biletu

Od 1 lipca nastąpią zmiany w części ofert przewozowych w Kolejach Śląskich. Obniżony zostanie wiek osób uprawnionych do ulgowych przejazdów w pociągach Kolei Śląskich w ramach oferty dla seniorów. Zniknie z katalogu oferta specjalna „Bilet bez ogonka”.


W związku ze zmianą warunków dotychczasowej oferty specjalnej KŚ adresowanej dla seniorów, polegającej na obniżeniu wieku osób uprawnionych do korzystania z tej oferty, podróżni, którzy ukończyli 60. rok życia będą mogli skorzystać z 30% zniżki na bilety jednorazowe i bilety okresowe imienne. Tym samym zostanie zmieniona nazwa oferty na Senior 60+.

Wycofana natomiast zostanie ze sprzedaży oferta specjalna „Bilet bez ogonka”. W jej ramach bilety będzie można nabyć jeszcze wyłącznie do końca czerwca. Natomiast, te zakupione do 30 czerwca, będą honorowane zgodnie z terminem ich ważności. Regulaminy oraz szczegółowe informacje dotyczące powyższych ofert można znaleźć na stronie internetowej KŚ, w zakładce Dla podróżnych.

Ponadto, w związku z nadchodzącym długim weekendem i większą liczbą wolnych dni KŚ rozszerzają okres ważności ofert. Dłużej będzie można podróżować na biletach Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. Silesia Weekend – będzie ważna od godziny 18:00 w środę (19 czerwca) do godziny 6:00 w poniedziałek (24 czerwca). Natomiast z drugiej oferty, skierowanej do rodzin, będzie można korzystać od godziny 14:00 w środę (19 czerwca) do godziny 24:00 w niedzielę (23 czerwca).

 

5 komentarzy

 1. „W jej ramach bilety będzie można nabyć jeszcze wyłącznie do końca czerwca. Natomiast, te zakupione do 30 czerwca, będą honorowane zgodnie z terminem ich ważności” Ktoś to czyta przed publikacją?

   1. Jakbym chciał zapoznać się z ofertą to bym wszedł na stronę KŚ. Ale na razie jestem na tym portalu , czytam trzy razy i dalej nie kumam, No, chyba, że w tym roku koniec czerwca nie wypada 30 czerwca.

 2. Fragment ze strony internetowej
  »https://www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/chcemy-wyroznic/«

  2. Zakres i obszar ważności
  1) Do przejazdu na podstawie biletu uprawniony jest jego okaziciel.
  2) Oferta obowiązuje we wszystkich pociągach KŚ przewidzianych w rozkładzie jazdy.
  3) Bilet uprawniający do dziesięciu przejazdów jednorazowych wydaje się na wskazaną przez podróżnego relację (bilet może być wykorzystywany w danej relacji w dowolnym kierunku) lub na odcinek ograniczony stacjami dla biletów liniowych jednorazowych.
  4) Bilet można wykorzystać w okresie dwóch miesięcy od daty wskazanej przez nabywcę.
  3. Warunki stosowania
  1) Bilet można nabyć z 7 dniowym terminem przedsprzedaży.
  2) Kasjer wydając bilet zamieszcza na nim datę rozpoczęcia terminu ważności wskazaną przez podróżnego i datę ostatniego dnia ważności biletu (zgodnie
  z warunkami oferty).

  Bo dla mnie nie jest to w 100% jasne, co to znaczy: »Bilet można wykorzystać w okresie dwóch miesięcy od daty wskazanej przez nabywcę.«

  a z chwilę jest napisane o siedmiodniowej przedsprzedaży. Jest to, moim przynajmniej zdaniem, niepotrzebne gmatwanie.

  Tak więc, Koleje Śląskie mogłyby po prostu pisać po polsku – to znaczy co by sie stało, jakby było zapisane następująco: Bilet można wykorzystać w okresie dwóch miesięcy od daty wskazanej przez nabywcę – pierwszy dzień ważności maksymalnie SIEDEM dni przed datą zakupu.

  Bo sam zapis, że od daty WSKAZNEJ PRZEZ NABYWCĘ dla mnie (przynajmniej) oznacza, że nabywca może podac datę i za dziesięć lat ! ! !

  Dla porównania, kiedyś pytałem się o zakup biletów Kolei Mazowieckich w przedsprzadaży – na Koleje Mazowieckie bilety można kupić miesiąc do przodu. Da się? Da się.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *