KŚ o Dniu Dziecka

– 1 czerwca był w tym roku wyjątkowo hucznie obchodzony w naszej spółce. Na dzieci i młodzież czekały w tym dniu nie tylko bezpłatne przejazdy, ale również szereg dodatkowych atrakcji. Z przyjemnością możemy zatem podsumować, że uczestników naszego kolejowego Dnia Dziecka można było liczyć w tysiącach – informują Koleje Śląskie.


Dzień Dziecka nasz kolejowy przewoźnik regionalny zaczął świętować już w piątek 31 maja. Wtedy to wyprawione w podróż zostały pociągami KŚ specjalnie na tę okazję wybrane książki dla dzieci. Oprócz książek „uwolnionych” na pokładach pojazdów, podróżni mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, przygotowanym przez ludzi z Raciborskiej we współpracy z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. Dodatkowo, stoisko Kolei Śląskich można było spotkać w Sosnowcu na imprezie zorganizowanej, w niedzielę, 2 czerwca, przez PKP Polskie Linie Kolejowe o nazwie „Bezpieczny Dzień Dziecka”.

– Największą niespodzianką była jednak możliwość bezpłatnych podróży naszymi pociągami dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Z takiej propozycji skorzystało w tym roku ok. 3,5 tysiąca podróżnych. Znaczna część wybrała podróż w rejony górskie, największą popularnością cieszyły się bowiem połączenia w kierunku Wisły oraz Zwardonia. Duża część podróżnych skorzystała również z połączeń w kierunku Raciborza oraz Wodzisławia Śląskiego. Łącznie uczestnicy akcji przejechali naszymi pociągami ponad 211 tysięcy kilometrów – informuje przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *