Na jedynce panuje spokój

Po przeprowadzce na tor nr 2 na odcinku Zawiercie – Myszków ekipy remontowe wzięły się za wymianę torów i pozostałej infrastruktury. Za wymianę torów to może jeszcze za wcześnie powiedzieć, ale za infrastrukturę już tak. Mimo wysokiej temperatury widzieliśmy z pociągu całkiem pokaźną ilość sprzętu i sporo ludzi w pomarańczowych kamizelkach.


Wczoraj wybraliśmy się by zobaczyć co się dzieje na torach od Zawiercia do przystanku Myszków Mrzygłód. I o ile tor od Myszkowa do Zawiercia jeszcze nie został ruszony o tyle cała okoliczna infrastruktura jest już odnawiana. Zniknęły stare słupy trakcyjne, a po peronie w Myszkowie Mrzygłodzie zostały już tylko zwały ziemi. Sadząc po natężeniu prac, za kilkadziesiąt godzin w ten sam sposób zniknie z powierzchni stara infrastruktura peronowa  w Zawierciu Borowym Polu.

Nie odnotowaliśmy wczoraj żadnych znaczących opóźnień pociągów. Ale chyba przez ten upał nie byliśmy za nadto dociekliwi. To, czym jechaliśmy było punktualne i wymiana pociągów w obu kierunkach na jednotorowym aktualnie odcinku z Myszkowa do Zawiercia odbywała się sprawnie i bez utrudnień…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *