Leo Express codziennie

Codzienne połączenie kolejowe z Pragi do Krakowa, nowe autobusy do Lwowa i nowe przystanki dla linii minibusów oraz usługa Door2Door w Krakowie. Od 1 czerwca Leo Express wydłuża również dotychczasowe połączenie minibusowe Ostrawa-Katowice Airport.


Od 28 czerwca Leo Express zacznie obsługiwać codzienne połączenie kolejowe między Czechami a Krakowem. Połączenie to będzie skomunikowane z linią autobusową z Krakowa do Lwowa na Ukrainie, które będzie obsługiwane przez nowe, bardziej komfortowe autobusy. W Krakowie pasażerowie mogą wypróbować wyjątkową usługę Door2Door i przyjechać na dworzec kolejowy lub z niego pod dowolny wybrany adres na terenie miasta.

Od 1 czerwca Leo Express wydłuża również dotychczasowe połączenie minibusowe Ostrawa-Katowice Airport. Wybrane kursy z katowickiego lotniska pojadą dalej do Krakowa przez Oświęcim – Muzeum Auschwitz, park rozrywki Energylandia w Zatorze i lotnisko Balice. Połączenie minibusów między Krakowem a Koszycami zostanie również przedłużone do lotniska w Koszycach i zapewni również możliwość dotarcia do winnicy Grand Bari Tokaj.

Nasze popularne połączenie na trasie Praga – Kraków będzie teraz kursować codziennie. Wydłużmy również połączenie minibusowe z Bogumina, które będzie także zatrzymywać się w Krakowie. Stamtąd nasze połączenia będą się łączyć z kursem do Lwowa na Ukrainę – mówi Peter Köhler, dyrektor generalny Leo Express.

Leo Express rozpoczął działalność na polskich torach jako pierwsza czeska firma i jedyny prywatny pasażerski przewoźnik kolejowy w zeszłym roku. 20 lipca 2018 r. pierwszą jazdę pobłogosławił arcybiskup klasztoru Břevnov Peter Prokop Siostrzonek. Popularna linia, która jest obecnie obsługiwana w weekendy, stanie się codziennym połączeniem od 28 czerwca do 2 września. Następnie powróci do weekendowego rozkładu jazdy. W Krakowie pasażerowie mogą skorzystać z wyjątkowej usługi Door2Door – przejazdu minibusem na dworzec kolejowy lub z niego pod dowolny wybrany adres na terenie miasta. Podróżujący będą mogli również przesiąść się na autobus do Lwowa na Ukrainie.

3 komentarze

 1. ,,Jedyny prywatny pasażerski przewoźnik kolejowy w zeszłym roku”? Może w zeszłym roku tak to był jedyny, ale w to nie jedyny prywatny przewoźnik pasażerski w Polsce. Oprócz Leo mamy jeszcze Arrive i SKPL.

 2. » Wybrane kursy z katowickiego lotniska pojadą dalej do Krakowa przez Oświęcim – Muzeum Auschwitz, park rozrywki Energylandia w Zatorze i lotnisko Balice.«

  Niegdyś pociąg LE jechał przez Zator, obecnie przez Trzebinię.

  Lotnisko Balice – stamtąd jest ogromny deficyt autobusów bezpośrednio w stronę Katowic i woj śląskiego.
  Więkzość autobusów z Balic jedzie do Krakowa, a mało który autobus Kraków – Katowice zajeżdżą do Balic.
  Natmiast autobusy LE z Balic w stronę Katowic jeżdżą tylko rano i przed poudniem. Kursów popołudniowych i wieczornych brak.

  Poza tym, pewien kierowca LE w Balicach powiedział mi, że LE z Balic nie zabiera pasżerów do Katowic. Prawda czy nieprawda?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *