Za darmo podczas INDUSTRIADY

Uczestnicy INDUSTRIADY, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki, przypadającej na 8 czerwca, będą mogli bezpłatnie podróżować autobusami, tramwajami, trolejbusami na wszystkich liniach oraz pociągami Kolei Śląskich. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia z Zarządem Transportu Metropolitalnego oraz Koleje Śląskie są oficjalnymi partnerami transportowymi tego wydarzenia.


Podróż z ZTM

Od godziny 8:00 8 czerwca do godziny 2:00 w nocy z 8 na 9 czerwca każdy zainteresowany udziałem w święcie Szlaku Zabytków Techniki będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów na wszystkich blisko 400 liniach ZTM – zarówno autobusowych, tramwajowych, jak i trolejbusowych. Uczestnicy INDUSTRIADY będą mogli skorzystać z 8 500 połączeń, które obsłużą 6 000 przystanków. Pojazdy ZTM, tylko tego jednego dnia, pokonają dystans 200 000 kilometrów.

Jak skorzystać z bezpłatnych przejazdów ZTM?

GZM i ZTM w porozumieniu z Województwem Śląskim przygotowały kupony, które umożliwią bezpłatne podróżowanie autobusami, tramwajami oraz trolejbusami. W celu ułatwienia dostępu do kuponów zostały one umieszczone na oficjalnej stronie internetowej festiwalu w zakładce Transport. Jeden kupon upoważnia jedną osobę do bezpłatnego przejazdu wszystkimi środkami transportu, należy go wydrukować lub pobrać na urządzenie mobilne oraz okazać w czasie kontroli biletów.

Kupon do pobrania

Podróż Kolejami Śląskimi

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem KŚ przygotowały dla uczestników festiwalu możliwość bezpłatnego podróżowania ich pociągami. Uprawniają do tego specjalne industriadowe kupony. Ich liczba wynosi aż 25000, ale i tak warto postarać się zawczasu zdobyć kupon dla siebie. Gdzie można to zrobić?

  • od 30 maja we wszystkich obiektach biorących udział w Industriadzie, a także w punktach informacji turystycznej w Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach oraz siedzibach Regionalnych Ośrodków Kultury w Bielsku-Białej i Częstochowie
  • 31 maja i 1 czerwca w naszym Centrum Obsługi Pasażera w hali Dworca PKP w Katowicach
  • 7 i 8 czerwca w punktach INDUinfo i u INDUinformatorów w 20 obiektach biorących udział w festiwalu

Industriadowe kupony obowiązują na wszystkich obsługiwanych przez nas liniach, z wyjątkiem pociągów specjalnych oraz kursów na odcinku Chałupki – Bohumin i Żywiec – Nowy Targ. Każdy kupon uprawnia do dwóch bezpłatnych przejazdów – można się zatem na podstawie jednego kuponu wybrać do danego miejsca z osobą towarzyszącą lub też samemu w podróż tam i z powrotem.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu wystarczy tylko odpowiednio uzupełnić kupon, wpisując dzień i godzinę odjazdu, stację początkową oraz stację docelową na odcinkach „Dla pasażera” i „Dla konduktora”. Tak uzupełniony kupon należy pokazać podczas kontroli biletów w pociągu – konduktor oderwie przeznaczony dla niego odcinek, pozostała część kuponu zostaje dla podróżnego.

Co szczególnie istotne, z racji wyjątkowego charakteru tegorocznego festiwalu z bezpłatnych przejazdów na podstawie kuponów będzie można korzystać przez dwa dni! Do wyboru można się zatem wybrać w podróż zarówno 8, jak i 9 czerwca.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie KŚ

Fot. industriada.pl

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *