Utrudnienia na jedynce

Trwają zaawansowane prace remontowe na wybranych fragmentach linii kolejowej nr 1 pomiędzy Zawierciem a Myszkowem i Porajem a Częstochową. Niestety, wraz z ich zwiększającym się natężeniem, coraz większe utrudnienia czekają pasażerów korzystających z tamtejszych połączeń.


Dlatego już w najbliższych dniach pasażerowie Kolei Śląskich będą mogli w kilku przypadkach skorzystać z porozumienia zawartego przez naszego regionalnego przewoźnika z PKP Intercity z pociągów należących do naszego narodowego przewoźnika. Będą tam honorowane bilety KŚ. Wzrastająca intensywność robót sprawi, że zostanie wycofanych kilka połączeń linii S1 za co pasażerowie otrzymają w formie rekompensaty możliwość skorzystania ze składów PKP Intercity. Z posiadanych informacji wiemy, że warto się powoli przyzwyczajać do takiej mieszanej formy komunikacji, bo wraz z wejściem w życie kolejnej korekty rozkładu jazdy (9 czerwca) życie podróżnych korzystających z kolei na odcinku z Zawiercia do Częstochowy stanie się jeszcze trudniejsze.

Wróćmy jednak do najbliższej przyszłości. Jak podają Koleje Śląskie – od najbliższego piątku (24.05) do niedzieli (26.05) pociągi obsługujące odcinek Gliwice – Częstochowa mogą doznawać drobnych opóźnień ze względu na prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Ze wstępnych informacji uzyskanych od PKP PLK wynika, że w związku z planowanymi pracami na odcinkach Myszków – Zawiercie oraz Częstochowa – Poraj pociągi kursujące na tych odcinkach mogą doznawać kilkuminutowych opóźnień.

W związku z takim rozwojem wydarzeń KŚ informują, że bilety Kolei Śląskich będą honorowane w wyznaczonych pociągach PKP Intercity:

1) Na odcinku Zawiercie – Częstochowa oraz pomiędzy wszystkimi stacjami na tym odcinku:
W dniach 26 maja i 2 czerwca, w  pociągu IC nr 4154 „Soła” relacji Zwardoń – Warszawa Wsch. (Zawiercie odj. 18:45 – Częstochowa przyj. 19:45)
W okresie 27-31 maja oraz 3 – 7 czerwca 2019  w pociągu IC nr 4116 „Pilecki” relacji Racibórz – Warszawa Wsch. (Zawiercie odj. 08:53 – Częstochowa przyj. 09:51) i w  pociągu IC nr 4110 „Korfanty” relacji Żywiec – Warszawa Wsch. (Zawiercie odj. 18:45 – Częstochowa przyj. 19:45)

2) Na odcinku Częstochowa – Zawiercie oraz pomiędzy wszystkimi stacjami na tym odcinku:
W okresie 26 – 31 maja oraz 2 – 7 czerwca w pociągu IC nr 1417 „Pilecki” Warszawa Wsch. – Racibórz (Częstochowa odj. 18:26 – Zawiercie przyj. 19:19)
W okresie 27 – 31 maja oraz 03 – 07 czerwca w  pociągu IC nr 1411 „Korfanty” Warszawa Wsch. – Bielsko-Biała Gł. (Częstochowa odj. 08:33 – Zawiercie przyj. 09:26)

Podróżnym z ważnym biletem nie będą wydawane nieodpłatne bilety dodatkowe ze wskazaniem miejsca siedzącego. Podróżni ci będą mogli w wagonach 2 klasy zająć wolne miejsca do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca. Przewóz rzeczy, rowerów i zwierząt przez podróżnych z ważnymi biletami KŚ będzie się odbywać zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt w PKP Intercity.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *