Nocne igry KŚ

Z okazjonalnych przejazdów zorganizowanych przez Koleje Śląskie mogli skorzystać w ubiegły weekend uczestnicy święta Politechniki Śląskiej – czyli Igrów oraz amatorzy nocnego zwiedzania w ramach Nocy Muzeów.  Nasz regionalny przewoźnik zaoferował  kilka dodatkowych nocnych połączeń dedykowanych uczestnikom tych wydarzeń.


Łącznie w ramach tych dwóch wydarzeń KŚ uruchomiły dziewięć dodatkowych pociągów. Kursy dedykowane Igrom obsługiwały trasę Katowice – Gliwice, natomiast z okazji Nocy Muzeów przewoźnik zaoferował możliwość powrotu pociągiem z Katowic do Gliwic, Tychów i Dąbrowy Górniczej.

– Z największym zainteresowaniem spotkały się pociągi powrotne ze studenckich zabaw w Gliwicach. W tym wypadku szczególną popularnością cieszył się pociąg powrotny 17 maja, gdzie potencjał naszego pojazdu 22WEd został wykorzystany prawie w stu procentach. Przy powrotach z Nocy Muzeów najwięcej osób wybrało natomiast pociąg powrotny do Gliwic – informują KŚ w komunikacie prasowym

Warto przy tym przypomnieć, że tegoroczne nocne pociągi na Noc Muzeów to część większej kampanii pod hasłem Rok Kultury prowadzonej w 2019 przez KŚ.

– Nie jest to zatem na pewno nasza ostatnia propozycja dodatkowych połączeń z okazji wyjątkowych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Zachęcamy do śledzenia naszych działań i wspólnego odkrywania kulturalnych atrakcji regionu! – zachęca na swojej stronie internetowej przewoźnik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *