Dodatki na Noc Muzeów i Igry

Podczas najbliższego weekendu Koleje Śląskie przygotowały dodatkowe pociągi zarówno dla osób, które zechcą uczestniczyć w kolejnej edycji Nocy Muzeów. Swoje dodatkowe połączenia będą mieli również miłośnicy zabaw studenckich, które odbędą się w najbliższych dniach w Gliwicach.


KŚ informują, że przygotowały dodatkowe nocne połączenia, aby zwiększyć możliwości powrotu uczestnikom Nocy Muzeów i zachęcić do odwiedzania obiektów muzealnych w tę wyjątkową noc. Pociągi będą kursowały z Łaz, Tychów oraz Gliwic w kierunku Katowic. Tak samo jak w ubiegłym roku, dodatkowe pociągi zatrzymają się na 30 stacjach. Tym razem pociągi z Gliwic, Łaz oraz Tychów będą kierowały się w stronę stolicy województwa, a ponadto zorganizowane zostały połączenia powrotne z Katowic. Pełny rozkład jazdy nocnych połączeń można znaleźć w tabelach poniżej:

 

Ponadto, Zgodnie z wieloletnią tradycją również w tym roku KŚ wesprą „Igry”, czyli juwenalia Politechniki Śląskiej. Uczestnicy tegorocznej edycji będą mogli skorzystać z dodatkowych nocnych połączeń. Uczestnicy imprezy będą mieli do dyspozycji nocne pociągi powrotne z Gliwic do Katowic po piątkowych i sobotnich koncertach odbywających się w ramach tego wydarzenia. Dodatkowo uruchomione zostaną również połączenia z Katowic do Gliwic. Pociągi zatrzymają się na wszystkich stacjach pośrednich obsługiwanych przez KŚ. Pełny rozkład jazdy nocnych połączeń można znaleźć w tabeli poniżej:

W specjalnych pociągach na Noc Muzeów będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w pociągach rozkładowych. Honorowane będą też wszystkie bilety okresowe. Zakup biletów na dworcu w Katowicach będzie możliwy zarówno w biletomatach, jak i w kasie. Przypomnijmy, że kasa KŚ w głównej hali dworca działa bowiem całą dobę.W dodatkowych pociągach będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w pociągach rozkładowych (koszt jednorazowego biletu studenckiego z Gliwic do Katowic to 2,94 zł). Honorowane będą też wszystkie bilety miesięczne, okresowe itp.

4 komentarze

  1. Mam świadomość, że mało kogo interesuje Noc Muzeów, ale… No znowu nie ma pociągu dodatkowego w kierunku Bielska.

  2. Czy będą jak kiedyś specjalne autobusy kursujące na trasie Muzeum Śląskie – Skansen – Muzeum Górnośląskie, Bytom?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *