Gdy poczujesz się elfem

Ten tekst miał wyglądać inaczej. Ale dzisiaj rano życie napisało scenariusz, który jeszcze kilka godzin wcześniej wydawał się nierealny. Wszystko rozegrało się po godzinie 5 na ulicy Sempołowskiej i małym odcinku linii kolejowej nr 139 w Bielsku-Białej.


Najpierw samochód jechał ulicą Sempołowskiej w Bielsku-Białej. Z nieoficjalnych źródeł mamy informację, że był ścigany przez policję. Gdy dotarł do przejazdu kolejowego na linii Bielsk-Biała – Żywiec prowadzący samochód wpadł na genialny pomysł i zapragnął przekształcić się w elektryczny zespól trakcyjny i kontynuować jazdę po torach. O ile po samych torach udało się jeszcze przejechać kilkanaście metrów, o tyle zwykły kolejowy rozjazd okazał się dla samochodu osobowego przeszkodą nie do sforsowania. I to prawie koniec kretyńskiej historii. No może tylko pytanie. Jaki byłby finał gdyby akurat po torach przejeżdżałby pociąg?

Skutkiem tego zdarzenia była oczywiście przerwa w ruchu kolejowym na odcinku Bielsko-Biała Główna – Bielsko-Biała Leszczyny, która trwała do godziny 9. Próba transformacji w elfa zdezorganizowała życie Kolejom Śląskim, PKP Intercity, PKP PLK, ale  przede wszystkim pasażerom.

Ten tekst miał wyglądać inaczej. Z pewnej okazji. W tym tekście miało znaleźć się stwierdzenie, że nawet nasza wyobraźnia nie jest w stanie przewidzieć o czym jeszcze napiszemy na naszych łamach. Bo życie jest nieprzewidywalne. Pełne radości i smutków. Miłych i ponurych zdarzeń. Rzeczy ważnych i błahych. Rzeczy sympatycznych i wstrętnych. Rzeczy oczywistych i takich, jak dzisiejszego ranka w Bielsku-Białej, do momentu ich wydarzenia – niewyobrażalnych. Dzisiaj mijają dokładnie cztery lata od kiedy portal Silesia Info Transport stara się Was informować o tym co się dzieje w sprawach transportu publicznego w województwie śląskim. Nawet nie wiemy, kiedy to minęło. Za rok, jak dotrwamy, szykujemy dużą imprezę…

Fot. Przemysław Brych

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *