PKM Sosnowiec i kolejne elektryki

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu chce poszerzać swój tabor o kolejne autobusy elektryczne. Do tego potrzebna jest rozważnie zaplanowana i rozmieszczona infrastruktura, dlatego przewoźnik wystosowało zapytanie ofertowe dotyczące wykonania programu funkcjonalno-użytkowego w celu zakupu i zainstalowania infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych.


Sosnowiecki PKM chce rozwijać się w kierunku zeroemisyjnej komunikacji autobusowej. Dla potrzeb realizacji projektu pn. „Czyste niebo nad Zagłębiem – zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania”, wystosował zapytanie ofertowe w którym można składać oferty na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego w celu zakupu i zainstalowaniu infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych.

W ramach projektu „Czyste niebo nad Zagłębiem”, przewoźnik przewiduje:

  •  zakup 14 sztuk nowych autobusów elektrycznych,
  • zakup 2 sztuk ładowarek pantografowych o mocy 250 kW (zlokalizowanych na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Lenartowicza 73 w Sosnowcu),
  • zakup 8 sztuk ładowarek Plug-in o mocy 80 kW (zlokalizowanej na dworcu autobusowym przy ul. Lenartowicza 73 w Sosnowcu),
  • zakup 1 sztuki ładowarki pantografowej o mocy 190 kW (zlokalizowanej przy ul. Mościckiego w Sosnowcu),
  • dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie zajezdni autobusowej w Sosnowcu przy ul. Lenartowicza dla potrzeb ładowania autobusów elektrycznych.

Fot. UM Sosnowiec

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *