Test hybrydy w MZK Żywiec

Do końca tygodnia w żywieckim Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym potrwają testy hybrydowego autobusu marki Solaris. Przewoźnik zaprasza pasażerów do testowania pojazdu i zgłaszania ewentualnych uwag.


Do 12 maja na terenie miasta Żywca oraz Gmin obsługiwanych przez spółkę MZK Żywiec testowany będzie autobus hybrydowy marki Solaris Urbino Hybrid 12 o układzie drzwi 2-2-2. Pojazd napędzany jest silnikiem Cummins ISB 4,5 E6 210 H (157 kW) spełniającym normy emisji spalin EURO 6. W zależności od wyposażenia model ten może przewozić maksymalnie 37 + 1 pasażerów na miejscach siedzących.

MZK Żywiec zachęca do przetestowania autobusu przez pasażerów oraz wnoszenie ewentualnych uwag na temat jazdy hybrydą pod numerem telefonu 33 861 26 66 wew. 18 bądź mailem na adres sekretariat@mzk.zywiec.pl

Fot. MZK Żywiec

One comment

  1. Napęd hybrydowy w pojazdach jest pewnym kompromisem w stosunku do elektrycznego , ale bardziej praktycznym w zastosowaniu. Gdyby naszym państwem zarządzali ludzie mądrzy patrzący w przyszłość a nie tylko na bieżące partykularne interesy swoich to już od paru lat ten rodzaj napędu pojazdów powinien być preferowany np. poprzez ulgi cenowe, czy podatkowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *