Zamiast biletu papierowego – aplikacja mobilna

Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do korzystania z aplikacji mobilnych, w których dostępne są bilety na komunikację publiczną, organizowaną przez ZTM. Pozwalają one na wygodniejsze korzystanie z usług miejskiej komunikacji, której organizatorzy coraz mocniej stawiają na innowacyjność.


Bilet kupiony przez smartfon ma taką samą cenę, jak bilet elektroniczny na kartę ŚKUP i jest nieco tańszy od biletu papierowego. Aby móc skorzystać z tej formy biletu, trzeba zainstalować jedną z czterech aplikacji, z którą ZTM współpracuje.

Podczas kontroli należy, należy pokazać urządzenie z otwartą aplikacją i odpowiednią zakładką – tak, by kontroler mógł odczytać wszystkie potrzebne informacje. Pamiętajmy przy tym, iż bilet skasowany w momencie kontroli nie jest ważny i oznacza wypisanie opłaty dodatkowej.

Aplikacje, z którymi współpracuje Zarząd Transportu Metropolitalnego to:

 • moBILET,
 • Skycash,
 • Jakdojade,
 • mPay.

Są one dostępne zarówno w wersji na telefony z systemem Android, jak i na iOS.

5 komentarzy

 1. ZTM-u chodzi tylko o to aby zaoszczędzić na kosztach druku i papieru. Wszelkie bilety elektroniczne są wadliwe , idzie je drogą wirtualną anulować a skanowanie też sprawia często problem gdy bateria słaba czy tp. Powinny być jednorazowe bilety tradycyjne a okresowe mogą sobie być w wersji elektronicznej.

  1. Świat idzie do przodu… tego nikt nie zmieni. Ja jestem jak najbardziej za wprowadzaniem biletów elektronicznych. Przed tym nie ma odwrotu. Ja korzystam z aplikacji swojego banku i tam zwykły jednorazowy kosztuje 3 zł (ŚKUP 3,10 a papierowy 3,20). Są oczywiście „zagrożenia” takie jak śledzenie gdzie kto był, co kupował itp., ale to samo można powiedzieć o karcie płatniczej…

 2. »arząd Transportu Metropolitalnego zachęca do korzystania z aplikacji mobilnych, w których dostępne są bilety na komunikację publiczną, organizowaną przez ZTM.«

  Czy któryś z opisywanych w artykule biletów, jakie można kupić przez aplikację mobilną, upoważnia do łączonej podróży KŚ + ZTM lub PR + ZTM, albo też PKP IC + ZTM ?

  1. PR nie widza potrzeby by ich bilety byly dostepne poza ich strona,a co do IC to nie jest przewoznik regionalny,wiec jakby mial wprowadzic wspolne bilety z poszegolnymi zarzadami transportu w roznych miastach to dotacja dla nich musiala by wynosic 4 albo 5 razy tyle co teraz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *