NEWAG z rekordowym przychodem

W 2018 roku grupa kapitałowa NEWAG wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 1 021,5 mln zł, jest to o 231,7 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.


Dla NEWAG zakończony 2018 rok to kolejny rok rozwoju Spółki i budowy pozycji wiodącego producenta taboru kolejowego w Polsce. Pomimo małej liczby postępowań przetargowych Grupa NEWAG przekroczyła poziom 1 miliarda złotych przychodów i w konsekwencji wypracowała największy od lat poziom zysku. Reagując a często wyprzedzając oczekiwania rynku Spółka w ubiegłym i prawdopodobnie następnych latach zwiększa wartość produkcji w segmencie lokomotyw elektrycznych stając się w tym obszarze niekwestionowanym liderem, a najnowsza generacja lokomotyw DRAGON znalazła uznanie wśród operatorów, co przekłada się na ilość otrzymywanych zamówień. Jednocześnie, chcąc sprostać planom klientów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się prezentacji kolejnych rozwinięć oferowanych produktów i to zarówno w zakresie pojazdów pasażerskich jak i lokomotyw.

Budowana przez ostatnie lata struktura Grupy NEWAG i osiągnięte kompetencje gwarantują realizację strategii wzrostu wartości ekonomicznej przy zachowaniu porównywalnych kosztów działalności, co już znalazło odzwierciedlenie w wynikach 2018 roku. Efekt znaczącego wzrostu wolumenu sprzedaży przełożył się na nieproporcjonalnie większy wzrost kategorii wynikowych; jednym z wiodących czynników tej sytuacji jest właśnie osiągnięcie docelowej struktury organizacyjnej i co za tym idzie kontrolowanych kosztów funkcjonowania.

Fot. Newag S.A.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *