Zamiana ZKA na S7

Koleje Śląskie informują, że w związku z pracami prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe w najbliższych dniach na podróżnych z kierunku Rybnika czeka kilka istotnych zmian. Dzisiaj wracają połączenia kolejowe na odcinku Mikołów – Leszczyny. Zastępcza Komunikacja Autobusowa pojawi się za to od poświątecznego wtorku na odcinku Rybnik – Górki Śląskie – Racibórz.


Stanie się tak ze względu na prowadzone od 23 kwietnia do 28 maja prace na odcinku Rydułtowy – Sumina. W związku z tym pociągi KŚ będą musiały kursować objazdem przez Jejkowice. Pominięte stacje na odcinku Rybnik – Górki Śląskie będą obsługiwane przez autobusy komunikacji zastępczej.

Czeka nas ponadto także szereg kilkudniowych zamknięć torowych, przez co w różnych terminach pociągi KŚ będą miały kilka wariantów kursowania. 23, 25, 26 i 30 kwietnia w godzinach 08:10 – 14:10 zostanie zamknięty szlak Nędza Wieś – Racibórz i autobusy zastępcze obsługiwać będą cały odcinek Rybnik – Racibórz. Na trasie Rybnik – Rydułtowy – Racibórz będą kursować specjalne autobusy ekspresowe.

Natomiast w terminach 27– 28 kwietnia i 11 – 14 maja oraz 18 – 20 maja zastępcza komunikacja autobusowa będzie kursować całodobowo na odcinku Rybnik – Racibórz. W tym wypadku również zostaną uruchomione autobusy ekspresowe na trasie Rybnik – Rydułtowy – Racibórz.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii można sprawdzić na naszej stronie internetowej Kolei Śląskich w zakładce Liniowy Rozkład Jazdy. Ludzie  z KŚ sugerują również, że warto zapoznać się z miejscami zatrzymywania się autobusów kursujących za pociągi. To znjadziecie w zakładce Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *