Dworzec w Wodzisławiu Śląskim na ukończeniu

Główne prace remontowe dworca kolejowego na stacji Wodzisław Śląski dobiegają końca. Czas na prace wykończeniowe. Rewitalizacja dworca kolejowego jest częścią projektu budowanego centrum przesiadkowego przy stacji Wodzisław Śląski.


Magistrat Wodzisławia Śląskiego zaprezentował zdjęcia z placu budowy rewitalizowanego budynku wodzisławskiego dworca kolejowego. Ideą tego projektu jest kompleksowa przebudowa i rozbudowa części zdegradowanego budynku dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim oraz jej adaptacja na Centrum Aktywności Społecznej, służące realizacji przedsięwzięć zwalczających problemy społeczne w dzielnicach Jedłownik Osiedle, Stare Miasto, Wilchwy oraz w dzielnicy Nowe Miasto.

Prace zakładają zachowanie starej konstrukcji obiektu. Ten zostanie odtworzony poprzez zabiegi konserwatorskie. Cegły będą miały z kolei naturalny kolor (czerwony). Obiekt zostanie ponadto uzupełniony o elementy iluminacji świetlnej. W projekcie dworca uwzględniono klatkę zewnętrzną z windą, dzięki której z obiektu łatwiej będzie korzystać osobom niepełnosprawnym. Uzyskana zostanie również większa powierzchnia. Ma powstać także dodatkowa galeria, połączona z I piętrem dworca.

Na kondygnacji dolnej znajdą się między innymi: poczekalnia, strefa kas, skrzynki do przechowywania bagażu, pełen węzeł sanitarny, punkt gastronomiczny, punkt ładowania telefonów komórkowych, salonik prasowy. W tym miejscu zostanie zapewniony też dostęp do internetu. Na I piętrze znaleźć mają się 4 sale warsztatowo-szkoleniowe, z przeznaczeniem na spotkania np. organizacji pozarządowych.

Fot. Urząd Miasta Wodzisław Śląski/Facebook

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 komentarze

  1. Pozostaje pytanie, czy uda się efektywnie zagospodarować powierzchnię tego pięknego obiektu?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *