Rafako Bus w pełnej krasie

Premiera premierze nierówna. Rafako jako nowicjusz wśród producentów autobusowych z napędem konwencjonalnym na targach SilesiaKOMUNIKACJA przykuwa chyba najbardziej wzrok wszystkich odwiedzających sosnowieckie targi komunikacji publicznej. Czy E-bus od Rafako zostanie premierą roku w branży autobusów zeroemisyjnych?


Na targach SilesiaKOMUNIKACJA odbyło się kilka premier, ale ta jedna była wyjątkowa. Na hali Targów Komunikacji Publicznej w Sosnowcu pojawiły się wszystkim dobrze znani producenci autobusów. Swoje nowe pojazdy zaprezentował Solaris, Mercedes, MAN, MMI, Isuzu oraz firma świadcząca swoje usługi w branży energetycznej. Ostatni producent jest nowością w branży autobusowej, ponieważ na SilesiaKOMUNIKACJA zaprezentował swój pierwszy autobus i to na dodatek z napędem elektrycznym. Nie dość, że mały i elektryczny to baterie ma ukryte pod podłogą, a to nie przeszkodziło na stworzeniu pojazdu całkowicie niskopodłogowego. W grudniu autobus marki Rafako został zaprezentowany w raciborskich halach zakładowych jako koncept, a już dzisiaj możemy ujrzeć pełnoprawny produkt praktycznie gotowy do homologacji.

Co wyróżnia raciborską konstrukcję od konkurencji? RAFAKO E-bus to:

  • Pierwszy w kraju mały autobus z baterią pod podwoziem
  • Całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia
  • Nowatorskie rozmieszczenie baterii to poprawa parametrów trakcyjnych, a synchroniczny wielofazowy silnik z magnesami trwałymi to gwarancja wysokiej sprawności.
  • Zmniejszona masa pojazdu dzięki lekkiej konstrukcji powiększa zasięg baterii aż o 10%!
  • Pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych
  • Innowacyjne baterie do szybkiego ładowania LTO – tylko 15 minut do 90% pojemności!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *