Kolej dla Oskara

Ludzie z Kolei Śląskich to tak mają do siebie, że od czasu do czasu zaproszą do siebie jakiś pasjonatów czy miłośników tej formy transportu. Jak już zaproszą, to pokażą to i owo. W ubiegłym tygodniu, w bazie przewoźnika w Katowicach przy ulicy Raciborskiej pojawił się kolejny taki gość. Tym razem padło na Oskara, wieloletniego wielbiciela kolei. Podczas pobytu w bazie KŚ mógł zobaczyć m.in. jak wygląda wyposażenie kabiny maszynisty.


Oskar to pasjonat kolejnictwa oraz samych Kolei Śląskich, którego pociągi (i wszystko co z nimi związane) fascynowały już od najmłodszych lat. Dlatego też postanowił skontaktować się z KŚ aby spełnić jedno ze swoich marzeń, którym było zasiąść w fotelu maszynisty w jednym z pojazdów przewoźnika. Jednak zanim to nastąpiło gość został oprowadzony po terenie bazy w Katowicach.

– Jak sam przyznał, był to pierwszy raz, kiedy mógł zobaczyć zaplecze techniczne pociągów. Myjnia, jak i stojące na bocznicy pojazdy robiły wrażenie, niemniej jednak to właśnie wnętrza tych pociągów były dla naszego gościa najbardziej interesujące. I tak kolejno pokazaliśmy pojazdy typu ELF oraz IMPULS. Następnie zaprezentowano wyposażenie kabiny maszynisty oraz narzędzia używane każdego dnia przez naszych pracowników. Razem z naszym gościem mieliśmy okazję zobaczyć, które przyciski na konsoli odpowiadają za nadawanie sygnału, włączanie świateł oraz kamer umieszczonych w pojeździe. Na końcu nasi maszyniści pożegnali Oskara sygnałami dźwiękowymi, pochodzącymi z przeróżnych pojazdów naszej spółki – informuje biuro prasowe KŚ.

Fot. Koleje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *