Moc premier na SilesiaKOMUNIKACJA 2019

Już w przyszłym tygodniu rusza największe wiosenne wydarzenie dla branży w południowej Polsce jakim jest 11 edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2019. Podczas targów swoje premiery będą miały, m.in. autobusy z napędem gazowym i elektrycznym.


Już 16-17 kwietnia w Sosnowcu odbędzie się 11 edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA na której odbędzie się wiele ciekawych premier, a wśród nich m.in.:

E-Bus od Rafako
Premiera Targowa RAFAKO E-Bus! Pierwszy w kraju mały autobus z baterią pod podwoziem. Całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia. Nowatorskie rozmieszczenie baterii to poprawa parametrów trakcyjnych, a synchroniczny wielofazowy silnik z magnesami trwałymi to gwarancja wysokiej sprawności. Zmniejszona masa pojazdu dzięki lekkiej konstrukcji powiększa zasięg baterii aż o 10%! Pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Innowacyjne baterie do szybkiego ładowania LTO – tylko 15 minut do 90% pojemności!

Gazowe MMI
Podczas Targów SilesiaKOMUNIKACJA odbędzie się premiera targowa Autobusu Urby CNG od MMI. To nowa odsłona znanego i lubianego autobusu klasy MINI. Przy długości 7,6 m jest w stanie zabrać na pokład 32 pasażerów oraz przejechać ponad 300 km na jednym tankowaniu. Autobus ten zostanie dostarczony w pierwszej połowie roku do PKM Tychy. Poza zasilaniem w autobusie MMI zastosowało kilka nowych rozwiązań o których chętnie opowiedzą w czasie targów.

Elektryczny MAN
MAN Truck & Bus Polska zaprezentuje na targach SilesiaKOMUNIKACJA w Sosnowcu, trzy interesujące eksponaty. Pierwszy z nich to autobus miejski MAN Lion’s City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy w październiku br. w Starachowicach.
Kolejnym prezentowanym pojazdem jest MAN TGE City 6.180, autobus miejski, którego zabudowę przygotowała firma Mercus Bus. Autobus posiada 18 miejsc siedzących oraz 25 stojących. Jest on doskonałym rozwiązaniem dla obsługi komunikacyjnej mniejszych miejscowości, czy historycznych centrów w dużych metropoliach.
Na stoisku MAN zobaczyć będzie można również samochód dostawczy MAN eTGE 3.140 z napędem elektrycznym w wersji furgon. Jest to interesująca propozycja dla zakładów komunikacyjnych potrzebujących samochodów serwisowych, które pokonują w ciągu dnia dystanse nie większe niż 170 km.

E-Demo od Mercedesa
eCitaro pierwszy elektryczny autobus miejski EvoBus Polska rusza w trasę po miastach GZM i jednym z przystanków będzie Sosnowiec.

Hybrydowy SOLARIS
Na stoisku nr 2 Solaris zaprezentuje autobus Solaris Urbino 12 hybrid z systemem marki BAE w nowym designie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *