Wagonem zamiast EZT

W dniu dzisiejszym na tory wyjedzie 18 składów wagonowych zamiast elektrycznych zespołów trakcyjnych. Powodem takich utrudnień jest wyłączenie z ruchu 9 jednostek ED161 Dart.


Aż 7 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych ED161 Dart jest odstawionych na boczny tor z powodu uszkodzeń poszycia. Dwie pozostałe są w trakcie napraw powypadkowych.

PKP Intercity ma problem z jednostkami PESA Dart. Okazało się że w 7 jednostkach wykryto lokalne odspojenia poszycia. Urząd Transporty Kolejowego zamierza skontrolować wszystkie 20 jednostek ED161 służących w spółce PKP Intercity. Czy Darty pękają? Na tą chwilę wiemy tylko tyle, że w dniu dzisiejszym z powodu utrudnień na tory wyjadą następujące składy zastępcze za EZT:

Pociąg IC 1620/1 „Orzeszkowa” relacji Warszawa Wschodnia- Wrocław Główny w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 6120/1 „Orzeszkowa” relacji Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2. W składzie pociągu brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach oraz wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 1512/3 „Kopernik” relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz Główna w zestawieniu jeden wagon klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.
Pociąg IC 5114/5 „Moniuszko” relacji Bydgoszcz Główna – Warszawa Wschodnia w zestawieniu jeden wagon klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.
Pociąg IC 1522/3 „Warmia” relacji Warszawa Zachodnia- Olsztyn Główny w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.
Pociąg IC 5322/3 ,,Kolberg” relacji Olsztyn Główny – Kraków Główny w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.
Pociąg IC 1410/1 ,,Korfanty” relacji Warszawa Wschodnia – Bielsko Biała Główna w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 4112/3 ,,Daszyński” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 1412/3 ,,Daszyński” relacji Białystok – Żywiec w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 4110/1 ,,Korfanty” relacji Żywiec – Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 6116/7 ,,Dąbrowska” relacji Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2. W składzie pociągu brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach oraz wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 1614/5 ,,Mickiewicz” relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2. W składzie pociągu brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach oraz wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 6110/1 ,,Asnyk” relacji Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 5130/1 ,,Kujawiak” relacji Bydgoszcz Główna – Warszawa Wschodnia w zestawieniu jeden wagon klasy 1 oraz pięć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 7112/3 ,,Konopnicka” relacji Zielona Góra – Białystok w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 1616/7 ,,Dąbrowska” relacji Białystok –Wrocław Główny w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W składzie brak wagonu gastronomicznego.
Pociąg IC 4116/7 ,,Pilecki” relacji Racibórz – Warszawa Wschodnia w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.
Pociąg IC 1416/7 ,,Pilecki” relacji Warszawa Wschodnia – Racibórz w zestawieniu dwa wagony klasy 1 oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach. W składzie pociągu brak wagonu barowego.

6 komentarzy

  1. Tiaa. Wymienić. Przestań używać eufemizmów. Wymienić znaczy odstawić w krzaki. Ezety wymuszają większy reżim utrzymaniowy. Ale rozumiem że „godność” wróciła i można olać tabor. Po nas choćby potop.

 1. W woli ścisłości na tej liście pociągów jest 5 pociągów obsługiwanych jednostkami Flirt i nie ma to nic związku z awaria Dartow.
  Sa to pociągi:
  Kopernik – Moniuszko
  Kujawiak
  Warmia – Kolberg

  Więc po co wyolbrzymiać problem i nakręcać całą sytuację??
  Czemu nie jest zaznaczone że Dart 017 jest gotowy już do przekazania dla Intercity..

  1. Owszem ma związek. Część składów ED160 poszło na zastępstwo pociągów obsługiwanych ED161. NAJLEPIEJ zabierać głos nie mając wiedzy jak to funkcjonuje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *