Nowe terminale już w użyciu

Koleje Śląskie poinformowały, że w tym tygodniu rozpoczęła się wymiana terminali mobilnych drużyn pokładowych. Wraz z wprowadzonym nowym oprogramowaniem pojawi się dużo usprawnień i ułatwień także dla podróżnych.


Nowe terminale zostały zaopatrzone w nowe oprogramowanie, które zostało stworzone we współpracy z konduktorami pociągów, dzięki czemu poprzednie rozwiązania zostały usprawnione, a nowoczesny system oferuje nowe możliwości zarówno konduktorom, jak i podróżnym. Istotną informacją dla pasażerów jest fakt, że odświeżony został również wzór biletu, który został „odchudzony” i zaaranżowany w taki sposób, by wszystkie najważniejsze informacje były wytłuszczone i dobrze widoczne.

Warto dodać, że nowe terminale są kompatybilne z system ŚKUP. Mają również bardzo wydajny skaner do odczytywania kodów kreskowych i kodów QR. Za ich pomocą pracownicy mogą skanować legitymacje osób niepełnosprawnych, bilety SkyCash, e-Podróżnik, Szybki Bilet, e-KŚ. Dodatkowym ułatwieniem będą również stacje ładowania terminali, które w chwili obecnej są na bieżąco instalowane na pokładach pojazdów KŚ.

Fot. Koleje Śląskie

6 komentarzy

  1. We współpracy z konduktotami – koń by się uśmiał. Żadna z proponowanych przez drużyny zmiana nie została wprowadzona.
    Płatność kartą raczej nie będzie – za duże straty dla KŚ i nie chodzi o prowizję tylko o czas transakcji ( płatność kartą trwa na pociągu od 20 sek do 15 minut i to nie zawsze kończy się powodzeniem – taki jest niestety zasięg GSM na liniach kolejowych)

  2. W żadnych osobowych pociągach oprócz KM w Warszawie nie ma płatności kartą . Tu chodzi jak opisuje przed komentator problem np. w górach z zasięgiem a także z uczciwością nie których ludzi którzy np. zapewniali by że posiadają środki na koncie nie mając ich faktycznie i tak z trzy raz próba zakupu a po niej odmowa, wydruk anulowania lub wycofania transakcji i już przystanek do wysiadania ( jazda bez biletu), prowizja bankowa itd. Jest wiele możliwości płatności przez telefon, biletomat, kasa, obsługa w pociągu a co do terminali to dużą wadą dla podróżnego jest mała wielkość biletu przypominająca paragon ze sklepu, ktoś kupi np. miesięczny a później przez przypadek pomyłkowo wyzuci go z kieszeni do kosza . Są tam jeszcze rzeczy które można dopracować jednak zaletą ich jest lekkość, gabaryty i szybka funkcjonalność

  3. Nie no nie da się kartą, bo nie ma zasięgu GSM, a w samolotach wszystkich jest GSM? To co mi wiadomo większości nie ma i da się to załatwić offline, ale Koleje Ślaskie uważają, że się nie da, bo po co ułatwiać pasażerowi lepiej utrudnić.

  4. Ale w samolotach nie placisz kwotami 5 albo 10 zl , tylko wiekszymi. Bilet na KS mozesz kupic w biletomacie tam szybko karta zaplacisz, ew przez neta. Nikt nie bedzie doplacal do tego ze ty chcesz karta zaplacic za bilet o wartosci 5 czy tez 10 zl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *