PKM Jastrzębie zostaje

Nie będzie likwidacji PKM Jastrzębie. Gminy zrzeszone w MZK zdecydowały o cofnięciu uchwały o likwidacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.


Do PKM trafi prawie 3,4 mln zł. Za takim rozwiązaniem głosowało 8 gmin, przeciwne zdanie wyraził przedstawiciel Rydułtów, natomiast delegat Czerwionki-Leszczyn wstrzymał się od głosu. Zobowiązano także Zarząd MZK do przeprowadzenia reorganizacji PKM tak, by mogło się stać podmiotem wewnętrznym MZK. Czy tak się tanie, o tym za kilka miesięcy zdecydują gminy tworzące Związek.

Jeszcze kilka tygodni temu likwidacja PKM wydawała się pewna. Sytuacja zmieniała się diametralnie gdy z jastrzębskich dróg „zniknęła” firma Warbus. Pokłosiem tego jest chaos komunikacyjny w największym mieście MZK oraz gminach sąsiednich. Dzisiejsza decyzja oznacza spokojne funkcjonowanie PKM i poprawę komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju. W pierwszym etapie PKM obsługując Jastrzębie będzie wspierane przez innego przewoźnika. Docelowo Stanisław Słowiński, prezes PKM zamierza przejąć całą komunikację na terenie miasta realizowaną wcześniej przez firmę Warbus. – Dzisiejsza decyzja gmin jest pierwszym krokiem do postawienia PKM na nogi i szansą na rozwój tego przedsiębiorstwa w przyszłości. Cieszę się, że w tej trudnej sytuacji mogliśmy liczyć na wsparcie i zrozumienie gmin tworzących MZK. Serdecznie im za to dziękuję – mówi Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK i jednocześnie wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju.

Fot. MZK Jastrzębie-Zdrój

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *