Dzień bez Kibla

Jeżeli dzisiaj spotkacie na swojej trasie podróży jednostkę EN57 obsługującą połączenie Kolei Śląskich, to czym prędzej udajcie się do najbliższej kolektury i wytypujcie sześć liczb. Bo tego dnia dopisuje Wam szczęście.


Dzień 1 kwietnia 2019 zapisze się na stałe w kronikach naszego przewoźnika. Codziennie w dni robocze wyjeżdża na trasy 44 składów by wozić nas po województwie. Dzisiaj w tym zestawieniu jest tylko jeden kibel. Pozostałe to pociągi nowe i zmodernizowane należące do naszego regionalnego przewoźnika. Bez „wspomagania” jednostkami EN57 należącymi do Przewozów Regionalnych.

A dlaczego ostał się jeden EN57? Do dyspozycji KŚ jest jednostka o numerze taborowym 1943, wymieniona czasowo z Przewozami Regionalnymi za SA138-005, grasującym obecnie po szlakach Pomorza. I to właśnie owa 1943 stanowi dzisiaj ten „ostatni” rodzynek na szlakach obsługiwanych przez KŚ. Przyznamy szczerze, nie wiemy na której linii można ją spotkać, choć jakieś tam przypuszczenia, które nie zostały jednak potwierdzone, mamy…

W KŚ nikt nie ukrywa, że idealnie będzie jeśli każdego kolejnego dnia będzie miała miejsce taka sytuacja jak dzisiaj. Choć jest ukryta rezerwa na wypadek następstw nieszczęśliwych zdarzeń bądź awarii. Wygląda więc na to, że choć nie można powiedzieć, że EN57 definitywnie zniknęły z tras obsługiwanych przez KŚ, to spotkanie jednostki-legendy naszej kolei będzie mogło być rozpatrywane w kategorii szczęśliwego trafu. Bądź, jak kto woli, i to jest zaznaczone w kartach do gry wydanych przez naszego przewoźnika, spotkania „Czarnego (Czerwonego?) Piotrusia”

 

6 komentarzy

  1. A tak juz poza tematem- czy SIT ma aktualna wiedze odnosnie polaczenia waskotorowego Rudy-Stodoly, strona kolejki w Rudach ma troche przestarzale wiadomosci , a moze ktos z internautow wie cos wiecej?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *