Prace na infrastrukturze tramwajowej w Zabrzu

Od 1 kwietnia tramwajowa linia nr 3 nie dojedzie do Zabrza Mikulczyc. Powodem jest rozpoczynająca się właśnie modernizacja torowisk w placu Teatralnym oraz wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i Religi. Całe zadanie ma zostać zrealizowane do połowy grudnia 2019 roku. To nie Prima Aprilis.


Umowa na realizację zadania pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Zabrzu, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha wraz z odgałęzieniami” podpisana została 11.02.2019 r. – Od tego czasu wykonawca przygotowywał się do rozpoczęcia prac, uzgodnił zmiany w organizacji ruchu i rozpoczął badania mostu nad Bytomką. Teraz fizycznie może rozpocząć prace, choć w pierwszych dniach mogą one jeszcze w dużej mierze polegać na dalszych badaniach mostu, których nie dało się wykonać przy prowadzonym ruchu tramwajów – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje
Śląskie S.A.

Od poniedziałku 1 kwietnia zmieniona zostanie trasa linii nr 3, która nie będzie kursować do Mikulczyc, lecz w relacji: Makoszowy Pętla – Gliwice Zajezdnia. Na wyłączonym z ruchu tramwajów odcinku Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi autobusową komunikację zastępczą oznaczoną jako T-3, kursującą w relacji: Zabrze Goethego – Mikulczyce pętla z częstotliwością co 20 minut.

W pierwszym etapie wykonawca – konsorcjum krakowskich spółek KZN RAIL i SPAW-TOR – zmodernizuje torowisko w rejonie placu Teatralnego. W następnych etapach realizowane będą prace kolejno: w ul. Powstańców Śląskich i w ul. Religi.

Zadanie jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap I” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *