Scania i MAN wygranymi w gazowym przetargu

Rozstrzygnął się przetarg na dostawę 43 autobusów gazowych dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach. W najbliższym czasie tyski przewoźnik wzbogaci się o nowe pojazdy marki Scania i MAN. Będą to autobusy typu Maxi i Mega


W drugim postępowaniu wybrano wykonawców zamówienia dotyczącego dostawy 20 sztuk fabrycznie nowych autobusów typu MAXI (tabor B) oraz 23 sztuk fabrycznie nowych autobusów typu MEGA (tabor C) zasilanych sprężonym gazem CNG spełniających normę emisji spalin EURO VI.

W siedzibie PKM Tychy złożono 7 ofert w przetargu z czego 4 dotyczyły zadania pierwszego (20 sztuk autobusów), a 3 oferty złożone zostały w drugim zadaniu. Wartość całego zamówienia wyniosła 64 320 906,58 zł brutto. Najkorzystniejszą ofertą w zadaniu pierwszym okazała się ta złożona przez Scania Polska o wartości 25.123.242,00 zł brutto.

MAN TRUCK & BUS POLSKA zgarnął z kolek zadanie numer dwa, oferując za swoje autobusy kwotę 39.181.650,00 zł brutto. Pierwsze pojazdy powinny pojawić się już na początku przyszłego roku, zaś wszystkie 43 autobusy powinny dojechać do przewoźnika do końca pierwszej połowy 2020 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *