Za te same pieniądze

PKP PLK poinformowały Prezesa UTK, że w kolejnym rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020, będą stosować stawki jednostkowe opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej obowiązujące w bieżącym rozkładzie.


Możliwość zastosowania cennika obowiązującego w poprzednim rozkładzie jazdy pociągów wynika z ustawy o transporcie kolejowym. Zgodnie z tym przepisem zarządca może podjąć decyzję o rezygnacji z opracowania projektu cennika, albo jego części. W takim przypadku stosowany jest cennik, który obowiązywał w poprzednim rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Zarządca ma jedynie obowiązek poinformowania Prezesa UTK o swojej decyzji oraz aktualizacji regulaminu sieci w zakresie cennika. Zarządca narodowej sieci kolejowej zaktualizował Regulamin sieci na rozkład jazdy pociągów 2019/2020 i jego aktualna treść oraz informacja o jego zmianie została opublikowana na stronie PKP PLK.

Prezes UTK analizuje wprowadzone przez PKP PLK zmiany dotyczące systemu opłat za dostęp do infrastruktury oraz ich konsekwencje ekonomiczne dla zarządcy i funkcjonowania rynku kolejowego w rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020.

One comment

  1. Nie powinny być żadne opłaty naliczane za pociągi pasażerskie, a jak już to symboliczne. Jak ma w tym kraju kolej funkcjonować skoro uruchomienie pociągu jest droższe od busika???

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *