Powrót mijanki w Bradzie

Rozpoczęły się prace przy odbudowie drugiego toru na przystanku Łaziska Górne Brada, na trasie Katowice – Rybnik. Ich wartość wyceniono na prawie 24 mln złotych.


– Zarządca infrastruktury kolejowej rozpoczął prace na przystanku Łaziska Górne Brada. Peron zostanie podwyższony i przebudowany. Będzie nowe oświetlenie i wiata. Prace obejmą zabudowę dwóch rozjazdów, budowę nowego toru oraz przebudowę sieci trakcyjnej. Dodatkowy tor przy nowym dwukrawędziowym peronie zapewni możliwość mijanki. Bezpieczeństwo w ruchu kolejowym zagwarantują wymienione urządzenia na nowej nastawni – czytamy w komunikacie PKP PLK.

Warto nadmienić że montaż drugiego toru przy wyspowym peronie w Bradzie to odtworzenie stanu rzeczy, który istniał tu do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Po zaprzestaniu obsługi ruchu tor został rozebrany. Na szczęście, nie przebudowano wyspowego peronu w tym miejscu i dzisiaj, by stworzyć ponowną możliwość mijania się pociągów w Bradzie wystarczy odtworzyć tor w miejscu, w którym kiedyś przebiegał…

Prace remontowe będą obejmowały także posterunek odgałęźny Czerwionka Dębieńsko. Zostanie wymieniony rozjazd i przebudowana sieć trakcyjna. Wartość zadania: „Wykonanie prac na odcinku Katowice – Rybnik linii kolejowej nr 140” wynosi ok. 24 mln zł. Zakończenie wszystkich prac planuje się na koniec 2019 roku.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *