Czas sprzątania

Jeszcze tylko odcinek z Wisły Uzdrowiska do Wisły Głębce pozostał do udrożnienia zarządcy infrastruktury kolejowej by całkowicie usunąć skutki wichury, która nawiedziła nasz region w nocy z niedzieli na poniedziałek.


Wygląda więc na to, że na pozostałe szlaki już wróciła normalność i pociągi kursują bez opóźnień i utrudnień. Pozostał jeszcze ten końcowy odcinek linii S6, gdzie do czasu ponownego uruchomienia szlaku kursować będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Kolejom Śląskim najbardziej jednak zależało na stworzeniu możliwości dostania się do Zwardonia, gdyż tam zostało odciętych od „reszty” świata pięć jednostek przewoźnika. Sztuka ta udała się dzisiaj rano i linia kolejowa nr 139 stała się na całej długości przejezdna  Teraz trwa „desant” odciętych jednostek do Katowic, gdzie systematycznie będą wprowadzane do swoich nominalnych obiegów, znacznie zaburzonych przez wczorajsze wydarzenia.

Jak tylko pojazdy dojadą do Żywca, to do pracy wkraczają tym razem ekipy remontowe, które będą coś tam poprawiać po ubiegłorocznym remoncie odcinka Żywiec – Węgierska Górka. Będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Jednak nie w całodobowym wymiarze lecz tylko w określonych godzinach. Jak to będzie wyglądało, czy jak to jest zaplanowane, udało się nam odczytać na specjalnej informacji umieszczonej m.in na przystanku w Lalikach.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *