Bezruch na południe od Katowic

Ze względu na bardzo dużą liczbę powalonych po nocnej wichurze drzew PKP PLK wydały decyzję o wstrzymaniu ruchu kolejowego na południe od Katowic (z wyjątkiem linii S4 do Tychów Lodowiska). Koleje Śląskie, gdzie jest to tylko możliwe, organizują Zastępczą Komunikację Autobusową.


Jak poinformowały KŚ – ze względu na drzewa powalone przez silny wiatr ruch kolejowy na odcinkach: Zebrzydowice – Czechowice-Dziedzice, Tychy – Kobiór, Pszczyna – Rybnik i Żywiec – Zwardoń jest wstrzymany. Na odcinkach Katowice Ligota – Mąkołowiec, Imielin – Chełm Śląski , Nędza – Racibórz jazda po jednym torze. Koleje Śląskie wszędzie gdzie to możliwe organizują Zastępczą Komunikacje Autobusową, choć podobno także wiele dróg jest zablokowanych przez powalone drzewa.

Wiadomo już że utrudnienia w kursowaniu pociągów będą dzisiaj spore. Dlatego my będziemy się starali Was informować w miarę na bieżąco o tym co się dzisiaj będzie działo na torach w naszym regionie. Komunikaty znajdziecie także na portalu Facebook.

4 komentarze

  1. Ok. godziny 9:20 widziałem jak przez stację w Gliwicach przejeżdżał pociąg IC z czeskim wagonami. Zgaduję, że to objazd jakiegoś pociągu do Czech przez Kędzierzyn i Racibórz?

    1. Pewno tak, bo my w Tychach nie widzieliśmy ani jednego pociągu IC. Ciekawe co zrobili z „bielskim” desantem, bo na dworcu w BB nie było ani jednego składu PKP IC

      1. Może puścili z Bielska przez Kęty, Wadowice, Kraków, Oświęcim albo przez Chybie, Żory, Rybnik. No przecież w razie takich wypadków istnieje możliwość puszczenia pociągu trasą dojazdową. Maszynista nie musi posiadać znajomości szlaku, a dyżurny wydaje rozkaz pisemny wraz z rozkładem jazdy na daną trasę objazdową.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *