Urodziny częstochowskich tramwajów

Częstochowskie tramwaje świętują 60-lecie działalności. W najbliższą niedziele MPK w Częstochowie zaprasza na Dzień Otwarty Zajezdni.


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zaprasza wszystkich pasażerów do udziału w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym z okazji jubileuszu 60-lecia funkcjonowania komunikacji tramwajowej w Częstochowie. W sobotę (9.03.2019r.) od godz. 10 do 15 na terenie zajezdni częstochowskiego MPK przy al. Niepodległości 30 odbędzie się Dzień Otwarty Zajezdni. Każdy kto pojawi się na miejscu znajdzie coś dla siebie.

Program obfituje w wiele atrakcji. Na przybyłych czekać będę m.in.: zwiedzanie terenu zajezdni połączone z wystawą taboru tramwajowego, kursy zabytkowym autobusem piętrowym po zajezdni, prezentacja filmów dokumentalnych o historii częstochowskich tramwajów, prelekcja Komendy Miejskiej Policji na temat bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej, koncerty zespołów Stokrotki i AmperA, pokazy sztuk walki, pierwszej pomocy, turniej sprawnościowy dla dzieci o Puchar Prezesa MPK czy uroczysta parada tramwajów. Na miejscu spotkania obecni będą także zawodnicy częstochowskich klubów sportowych: Rakowa i Włókniarza, którzy będą do dyspozycji swoich kibiców. Na chętnych czekać będą także liczne konkursy z nagrodami. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka. Wstęp wolny!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *