Defibrylatory AED na liniach lotniskowych

W autobusach linii lotniskowych pojawią się wkrótce defibrylatory AED. Zarząd Transportu Metropolitalnego wybrał najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na zakup piętnastu takich urządzeń oraz przeszkolenie kierowców z ich obsługi.


Urządzenia zostaną przekazane przewoźnikom w ramach użyczenia, ich właścicielem będzie ZTM. Będą one dostępne najprawdopodobniej u kierowców, którzy przejdą specjalne szkolenie z ich obsługi. Zwycięzca postępowania ma 14 dni od momentu podpisania umowy na dostarczenie defibrylatorów, które niezwłocznie trafią do wszystkich autobusów, obsługujących linie lotniskowe.

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pasażerów są dla nas priorytetowe. Dlatego zdecydowaliśmy na zakup defibrylatorów – mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego – Mamy nadzieję, że będą używane jak najrzadziej. Natomiast kiedy już będą potrzebne, na pewno zwiększą szanse na uratowanie życia. Mogą one zostać wykorzystane nie tylko w pojazdach, ale również na przystankach, zanim na miejsce dotrze pogotowie ratunkowe – dodaje.

Do tej pory tego typu urządzenia nie były dostępne w pojazdach Zarządu Transportu Metropolitalnego. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Urządzenia są na tyle proste w obsłudze, że mogą być używane również przez osoby bez przeszkolenia medycznego.

Producent urządzenia: CU Medical Systems Inc.
Model urządzenia: i-PAD CU-SP1
Wartość oferty (brutto): 58 320,00 zł

One comment

  1. Czy mamy za dużo kasy?
    Moim zdaniem pierwsza rzecz to wyposażenie wszystkich sanitarek, staży pożarnej policji i miejsc w których jest bardzo dużo ludzi, a potem dopiero inne miejsca.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *