Korekty na AP1

Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy linii AP1, jednej z czterech linii „lotniskowych” łączących Metropolię z portem lotniczym w Pyrzowicach. Korekta wejdzie w życie, w najbliższy piątek, 1 marca.


Zmiany na AP1 polegać będą na włączeniu do obsługi linii przystanków „Zabrze Goethego” oraz „Bytom Dworzec”,

Ponadto zmieniona zostanie trasa przejazdu:
– w Zabrzu – po obsłudze przystanku „Gliwice Zajezdnia”, autobusy jadące w kierunku Bytomia, kursować będą ulicami: Wolności, de Gaulle’a, Goethego (obsługa przystanku „Zabrze Goethego”), de Gaulle’a, Korfantego, Gdańską, do przystanku „Zabrze Multikino”, gdzie włączą się na obecną trasę. W przeciwnym kierunku trasa prowadzona będzie analogicznie,
– w Bytomiu – po obsłudze przystanku „Bytom Karb”, autobusy jadące w kierunku Piekar Śląskich kursować będą ulicami: Miechowicką , Wrocławską, Kolejową, Placem Wolskiego (obsługa przystanku „Bytom Dworzec”), Miarki, Chorzowską, Witczaka, Kędzierzyńską, Aleją Jana Pawła II w Bytomiu, oraz Bytomską w Piekarach Śląskich do przystanku „Szarlej Kaufland”, gdzie włączą się na obecną trasę. W kierunku Zabrza, po obsłudze przystanku „Szarlej Kaufland”, autobusy kursować będą ulicami: Bytomską w Piekarach Śląskich oraz w Bytomiu ulicami: Aleją Jana Pawła II, Starą, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, Placem Wolskiego (obsługa przystanku „Bytom Dworzec”), Powstańców Warszawskich, Wrocławską i Miechowicką, do przystanku „Bytom Karb”, gdzie włączą się na obecną trasę,

W związku z tym na linii AP1 wprowadzona zostanie korekta godzin odjazdów i zmiana czasów przejazdów pomiędzy poszczególnymi przystankami.

3 komentarze

 1. ZTM ogłosił konkurs na rzecznika prasowego. Czy to prawda że Pani Koteras znana z KZK GOP odchodzi???

 2. Czyli linia AP1, co kolejną korektę rozkładu jazdy, coraz badziej zaczyna się upodobniać do linii 850.

  »W kierunku Zabrza, po obsłudze przystanku „Szarlej Kaufland”, autobusy kursować będą ulicami: Bytomską w Piekarach Śląskich oraz w Bytomiu ulicami: (…), Kolejową, Placem Wolskiego (obsługa przystanku „Bytom Dworzec”), Powstańców Warszawskich, Wrocławską i Miechowicką, do przystanku „Bytom Karb”, gdzie włączą się na obecną trasę,«

  To znaczy AP1 w kierunku Pyrzowice->Gliwice, pojedzie przez bytomski dworzec, czy tylko przez Plac Sobieskiego?

  A może zamiast przystanku Multikino, lepiej, żeby autobus z Zabrza do Bytomia jechał przez Biskupice, tak, jak trasa dawnej linii autobusowej 15. Z postojem przy południowej stronie dworca autobusowego w bytomiu (skraj Szombierek).

 3. Dobrze, niech linia AP1 jedzie przez dworzec w Bytomiu. Teraz tylko czekać, aż pasażerowie jeżdżący między Bytomiem a Gliwicami oraz między Gliwicami a Zabrzem zaczna się domgać, aby w linii AP1 na odcinku Gliwice-Zabrze-Bytom, były ważne jednorazowe za 4,80 zł oraz miesięczne w zwykłej cenie (a nie w cenie lotniskowej).

  Jak widac, potrzeba było stworzenia linii lotniskowych, aby powstała wreszcie bezpośrednia linia autobusowa, łacząca centra trzech miast: Glwiic, Zabrza, Bytomia.

  Co się tyczy połączeń Zabrze dworzec – Bytom dworzec, to jak na razie, komunikaja miejska proponuje tyko dwie bezpośrednie linie: tramwaj 5 i autobus 15, ale drogą okrężną przez Grzybowice (dawniej linia o numerze 14). Szkoda, że linia 280 już nie jeździ do Bytomia. W każdy razie, od 1 marca dojdzie jeszcze nowa linia na tej trasie, czyli linia AP1. Tylko cena 14 zł nie zachęci pasażerów, chcących jednorazowo skorzytać z przejazdu między Bytomiem i Zabrzem.

  Może jakby tak linia AP1 jechała z Zabrza do Bytomia albo prez Biskupice, z postojem po południowej strinie bytomskiego dworca na skraju Szombierek, albo od zabrzańskiego dworca na północ, nastepnie DK88 (starą autostradą). Zastanawiam się, czy postój AP1 pod multikinem jest niezbędny. Czy doprawdy pasażer lądujący na pyrzowickim lotnisku i korzystajacy następnie z autobusu AP,1, swój pobyt w woj. śląskim rozpoczyna od seansu w kinie???

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *