Konsultacje w ZTZ Rybnik

Od dzisiaj ruszają konsultacje społeczne na terenie działalności Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. Reforma sieci linii autobusowych oraz rozkładów jazdy jest ważnym krokiem realizacji Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.


Jeszcze w pierwszej połowie tego roku jest planowane wprowadzenie nowego rozkładu jazdy autobusów obsługujących linie komunikacji miejskiej organizowane przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

W nowym rozkładzie jazdy pojawią się nowe linie oraz nowe połączenia. Zmianie ulegną numery niektórych linii. Na stronie internetowej ZTZ Rybnik można zapoznać się z propozycją zmian, które nastąpią od 1 maja 2019 roku.

Obecnie pełny rozkład jazdy w formie do konsultacji jest dostępny TUTAJ

Aby poznać zdanie pasażera i w sposób optymalny wykorzystać je do wprowadzenia ewentualnych poprawek, ZTZ Rybnik prosi o wzięcie udziału w krótkiej ankiecie dotyczącej proponowanych zmian. Taki sposób komunikacji pozwoli sprawdzić czy zostały spełnione oczekiwania pasażerów lub czy trzeba coś poprawić.

Bezpośredni link do ankiety znajduje się TUTAJ
Konsultacje społeczne potrwają do dnia 18.03.2019 r.
Swoją opinię w kwestii proponowanych zmian można przesłać na adres e-mail bezauta@ztz.rybnik.pl w temacie wiadomości wpisując: Nowy rozkład.

Fot. Sebastian Pańczyszyn

One comment

  1. Mam pytanie,dlaczego zlikwidowano bezpośrednie połączenie z Grabownii do Chwałowic? Jak miałam nocki autobus był o 21.14 z Wielopola teraz aby zdążyć na nocną zmianę mam już autobus o 20.38 z przesiadką,na drugą był o 13.20 teraz będzie o 12.40 nie mówiąc już o rannej zmianie,aby zdążyć na przesiadkę koło policji zdążę ale do pracy z językiem na wierzchu a i tak nie dam zmiany na czas przecież autobusy jeżdżą „PUNKTUALNIE”. Teraz na dotarcie do pracy i z pracy będą potrzebne 2 godz. pod warunkiem że będą autobusy na czas. Komu to wszystko przeszkadzało?Fakt jest parę nowych połączeń i to się chwali,ale po co aż taka rewolucja?A co ze starszymi osobami,które jeżdżą „na pamięć”,gdy pomylą numery?Jeden kierowca weźmie wytłumaczy ale ilu jest takich którzy zbluzgają,a co taka babcia i dziadek będą winni,że komuś coś się po….

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *