„Kolej Na Ferie”: Oficjalne otwarcie

Dzisiaj odbyła się oficjalna inauguracja nowej akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Kolei Śląskich pod nazwą „Kolej Na Ferie”. Młodzież, która dzisiaj zdecydowała się na wycieczkę ze stolicy województwa do Raciborza, „w drogę” została wyprawiona przez przedstawicieli władz regionu.


W największym skrócie. Akcja UMWŚ i KŚ „Kolej Na Ferie” polega na udostępnieniu do dyspozycji młodzieży szkolnej w czasie trwania ferii zimowych w naszym województwie wszystkich pociągów KŚ. Innymi słowy – w trakcie kanikuły nasza młodzież może korzystać z pociągów naszego regionalnego przewoźnika za darmo, jedynie za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Promocja nie obowiązuje tylko na transgranicznym odcinku z Bohumina do Chałupek. Więcej szczegółów na temat tej inicjatywy znajdziecie TUTAJ

Dzisiaj przy udziale mediów dokonano oficjalnej inauguracji akcji „Kolej Na Ferie”. Dokładniej, rzecz miała miejsce kilka minut przed odjazdem pociągu KŚ linii S7 nr 44705 relacji Katowice – Racibórz ze stolicy województwa. Wycieczkę młodych ludzi udających się do Raciborza na pokład wprowadził Michał Woś,  członek Zarządu Województwa Śląskiego, odpowiedzialny w tym ciele za organizację i jakość transportu na naszej ziemi. Nie zabrakło drobnych upominków przygotowanych dla młodych podróżników przez organizatorów i KŚ. Również w Raciborzu, po przyjeździe pociągu, uczestnicy wycieczki zostali oficjalnie powitani przez miejscową reprezentację dygnitarzy.

Choć dzisiaj była oficjałka to akcja, która ex lege rozpoczęła się w sobotę, od samego początku cieszy się dużym powodzeniem. Z danych które do nas dotarły, podczas weekendu już odnotowane bardzo dobrą frekwencję na pokładach ;pociągów KŚ, a prym w tym wiodły połączenia Ornak Katowice – Zakopane – Katowice i Kubalonka relacji Gliwice – Wisła Głębce – Gliwice. Akcja potrwa do ostatniego dnia ferii.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

  1. Pogratulować kolejnej mądrej promocji (jak „Studenciak” w październiku). Pociągi jeżdżą tak napachane, że wsiąść do nich nie można.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *