Zaczynają się (bezpieczne) ferie

PKP PLK w trakcie ferii zamierza przeprowadzić dodatkowe patrole i akcje ulotkowe na przejazdach kolejowo-drogowych województwa śląskiego. Wczoraj taka akcja miała miejsce w Chorzowie.


Szczególna uwaga jest zwrócona na zachowanie dzieci i młodzieży. Ponadto kolejarze, w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” przypominają kierowcom, o zasadach bezpiecznego przejeżdżania przez tory. Celem jest ograniczanie zachowań prowadzących do wypadków: ignorowania znaku STOP, przejeżdżania pod zamykającymi się rogatkami, omijania zamkniętych półrogatek. Warto pamiętać, że 98% zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych spowodowanych jest nieostrożnością kierowców. 

Straż Ochrony Kolei szczególnym nadzorem objęła ponadto wiadukty i mosty kolejowe. Tory patrolują grupy z psami służbowymi. Częściej są patrolowane stacje i przystanki czy miejsca wyjazdów na zimowy wypoczynek.

PKP PLK w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” na bieżąco prowadzą również spotkania edukacyjne w szkołach, by dzieci i młodzież pamiętała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących obok kolei. Omawiane są zasady bezpiecznego przechodzenia przez tory, zachowanie w podróży pociągiem. W zeszłym roku przeprowadzono 1100 takich spotkań, z których skorzystało ponad 50 tysięcy uczniów.

Fot. PKP PLK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *