Linia kolejowa 171 do rewitalizacji

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że kontynuują rewitalizację linii towarowej nr 171. Dzięki przebudowie stacji Sosnowiec Dańdówka, zwiększy się prędkość pociągów i przepustowość linii. Wymienione będą urządzenia sterowania ruchem i dwie nastawnie. Szacowana wartość inwestycji ze środków budżetowych, to ponad 60 mln złotych.


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 171. To towarowa trasa, łączącą Dąbrowę Górniczą Towarową z posterunkiem Panewniki (między Katowicami Muchowcem a Rudą Kochłowicami). Pociągi mają jeździć o wiele szybciej, nawet do 100 km/h.

Na stacji Sosnowiec Dańdówka zostaną wymienione tory, sieć trakcyjna oraz przebudowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Będzie 17 nowych rozjazdów, wyposażonych w system elektrycznego ogrzewania. Pozwoli to na płynną jazdę pociągów w trudnych warunkach zimowych. Projekt przewiduje też przebudowę nastawni w Dąbrowie Górniczej Wschodniej i na posterunku odgałęźnym Kozioł (między Dąbrową Górniczą Wschodnią a Towarową) wraz z urządzeniami sterowania ruchem.

Inwestycja, w systemie „projektuj i buduj”, jest częścią projektu pn. „Prace na południowo-wschodniej obwodnicy GOP wraz z przyległymi odcinkami”. Szacunkowa wartość to ponad 60 mln zł ze środków budżetowych.

Fot. PKP PLK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *