ZTM ma dyrektora

Małgorzata Gutowska od 1 lutego objęła stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego. Wygrała ona postępowanie konkursowe, które zostało ogłoszone w tej sprawie. Od ponad 20 lat jest związana ze spółkami transportowymi, a od września 2018 roku z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.


Małgorzata Gutowska karierę zawodową zaczynała jako główna księgowa, później objęła funkcje kierownicze. Była prezesem zarządu i dyrektorem generalnym dwóch spółek należących do Arriva Bus Transport, następnie – przez osiem lat – pełniła funkcję dyrektora operacyjnego w regionie południowym.

Do jej zadań należało m.in. zarządzanie pracą ok. 900 osób, flotą ok. 400 autobusów oraz kreowanie nowych rozwiązań w zakresie optymalizacji siatki połączeń ok. 55 tys. kursów miesięcznie.

Od września 2018 roku pracowała w Departamencie Komunikacji i Transportu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, gdzie zajmowała się dotychczas koncepcją rozwoju transportu i taryf.

Wiedza i doświadczenie pani Małgorzaty Gutowskiej sprawiają, że posiada ona predyspozycje zawodowe niezbędne do kierowania Zarządem Transportu Metropolitalnego – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

2 komentarze

  1. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Myślę, że teraz dzięki Pani Małgorzacie ruszy wspólna taryfa ZTM-KŚ. Liczę też na nowe linie i skomunikowania autobus-tramwaj-pociąg. Powodzenia w pracy i jak to mówią do dzieła.

  2. Mam nadzieję, że nowa Pani Dyrektor dokona w ZTM tzw. przeglądu kadr i przeprowadzi solidną reorganizację, aby pożegnać osoby m.in. niekompetentne, które pracują tam dzięki nepotyzmowi innych. Warto również zapytać pracowników o problemy z którymi borykają się na co dzień w pracy, gdyż w KZK GOP nikt z dyrektorów nie chciał z nimi rozmawiać. Życzę powodzenia!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *