ČD zainteresowane Flirtami od LEO

Według nieoficjalnych źródeł České dráhy są zainteresowane zakupem 5 jednostek Stadler Flirt od prywatnego przewoźnika LEO Express. Obecnie wszystkie są w ruchu, ale przewoźnik oczekuje na nowe jednostki.


Wiadomość o ofercie, którą České Dráhy złożyły prywatnemu przewoźnikowi LEO Express opublikował czeski portal „zdopravy.cz”. Informacje zostały potwierdzone przez kilka niezależnych źródeł. Oficjalnie České Dráhy i LEO Express milczą na ten temat, ale z własnych źródeł Czesi wiedzą, że prywatny przewoźnik sam wysyłał zapytania do innych w celu odsprzedaży czarno-złotych Flirtów.

Sprzedaż nie jest niemożliwa, ale na pewno nie w najbliższym czasie. Obecnie LEO Express wykorzystuje Flirty na trasach od Pragi do Uherskich Hradište, Karwiny, Koszyc czy Krakowa przez Katowice. Niedawno informowaliśmy również o przekazanej do UTK korekcie do wniosku o przyznanie otwartego dostępu na trasie międzynarodowej w której LEO Express wyraził swoją chęć kursowania pociągami do Lwowa.

Niebawem spodziewać się można nowych jednostek dla LEO Express, które produkowane są przez chińskiego giganta, firmę CRRC. Na początku mają to być 3 jednostki, ale umowa przewiduje rozszerzenie zamówienia o kolejne 27 składów. Nowe jednostki mają mieć dopuszczenie na Słowację i Polskę, które w ramach kontraktu przygotuje producent. Testy w Czechach miały rozpocząć się już pod koniec ubiegłego roku, ale jak dotąd z Chin nie dotarła żadna z zamówionych jednostek.

2 komentarze

  1. Tych chinczykow jeszcze nie ma,to wozenie do Lwowa i Krakowa trzeba bedzie odstawic na inny czas!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *