Drugie podejście na stanowisko dyrektora ZTM

Po pierwszym naborze na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego w którym żaden kandydat nie przeszedł rozmów kwalifikacyjnych w drugim naborze wpłynęło aż osiem zgłoszeń.


Do drugiego naboru na dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego wpłynęło osiem ofert. Cztery z nich spełniły wymogi formalne. Kandydaci zostaną zaproszeni do testów merytorycznych i rozmów kwalifikacyjnych, które odbędą się w środę, 30 stycznia.

Przypomnijmy, że w pierwszym naborze na stanowisko dyrektora ZTM komisja konkursowa nie zarekomendowała do zatrudnienia żadnego z kandydatów. Wśród czterech nadesłanych zgłoszeń, tylko dwa spełniały wymogi formalne. Po przeprowadzeniu testów merytorycznych oraz rozmów kwalifikacyjnych – jak poinformowała komisja konkursowa – żaden z dwóch kandydatów nie spełnił oczekiwań pod kątem doświadczenia, umiejętności i predyspozycji zawodowych.

ZTM jest organizatorem transportu na obszarze Metropolii od 1 stycznia 2019 r. Nowa jednostka organizacyjna przejęła zadania KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry.

6 komentarzy

 1. No zapewne ciężko jest bo dodatkowo w CV oczywiście wchodzi przynależność polityczna, bo w naszym kraju tylko politycy rządzą. Na kolei czy w jakiejkolwiek innej gałęzi transportowej Dyrektorzy tylko zamieniają się stołkami. Nie liczą się osoby młode, zainteresowane transportem, które ukończyły szkoły transportowe, studia itd. i stopniowo od zwykłego pracownika pracowali. Nie zdziwię się jak wśród tych osób wyłonią Prezesa ZTM, który wcześniej był Dyrektorem Kopalni, Holdingu, na kolei, KZK GOP, Wodociągów czy Huty.

  1. Masz rację. Ale w KZK GOP (teraz ZTM) Dyrektorzy się praktycznie nie zmieniają. Na przykład pan profesor UE Grzegorz Dydkowski – zastępca Dyrektora ds. Rozwoju (?!?) zajmuje tam stanowisko od 1992 r. I jak się rozwinęła komunikacja od tego czasu pod przewodnictwem tego Pana? Pytanie retoryczne. Można odnieść wrażenie, iż pewne stanowiska są przypisane konkretnym osobom na zawsze, mimo mizernych efektów ich pracy. Ciekawe dlaczego???

    1. W dotychczasowej naszej działalności nie usunęliśmy ani jednego komentarza, choć było wiele takich które na pewno się do tego nadawały. Nas też wyzywano tu już parę razy. I to solidnie. Ale nie usunęliśmy. To Wasze subiektywne wypowiedzi i tak je traktujemy. Oczywiście, że nie podoba się nam wskazywanie konkretnej osoby i przedstawianie jej w złym świetle. Ale podchodzimy do tego jako do subiektywnej opinii wpisującego i na pewno osoba wskazana nie będzie obiektem naszego artykułu. Bo to opinia, nie jakieś konkretne zarzuty. Bo zawsze jest tak, że ktoś się komuś nie podoba. My też mamy swoich „faworytów”, których jako ludzie byśmy najchętniej tak potraktowali. Ale jesteśmy konsekwentni. I nie ma wyjątków. Komentarze zostają. Oczywiście, jeśli pojawią się wulgaryzmy, czy oskarżenia pod adresem jakiejkolwiek osoby czy instytucji wówczas na pewno będziemy reagować. Ale na razie, póki krytyka nie przekracza pewnych granic, wydaje mi się, że nie jesteśmy nawet uprawnieni do takich działań. Pozdrawiamy…

  2. Nie każdy po studiach nawet transportowych będzie dobrym managerem. Prezes to manager, reprezentant i dobry organizator. Osoba z prezencją, elokwentna i obeznana w temacie którym musi kierować.
   Natomiast co do tych młodych wilków po studiach. Jest przeważnie tak, że zbyt młodzi jak dorwią się do władzy to im lekko się miesza, myślą, że są nieomylni i wybrani do jakiejś wyjątkowej misji w życiu i skutki uboczne są opłakane. Nie dość, że nie szanują i olewają podwładnych to na równi z podwładnymi traktują swoich przełożonych. Rokowania w takim przypadku zawsze słabe.

 2. Myślę , że kluczowe stanowisko Metropolii zostanie obsadzone bez użycia klucza politycznego. Jedynym kryterium będzie kompetencja. Bo tylko kompetencja przekona udziałowców do przekazania na transport większych środków. Pamiętajcie że chodzi o organizm większy od Warszawy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *