LEO Expressem do Lwowa

Codziennie z Pragi do Medyki przez Polskę czarno-złotymi pociągami. Od nowego rozkładu jazdy LEO Express chce kursować na Ukrainę cztery razy na dobę. Przewoźnik przekazał do UTK ostatnią korektę do wniosku o przyznanie otwartego dostępu na trasie międzynarodowej


LEO Express Global a.s. planuje od 11 grudnia 2019 r. do 10 grudnia 2024 r. codziennie realizować kursy na trasie z Pragi do Medyki. Z Pragi pociągi mają wyjeżdżać cztery razy na dobę, o godz. 08:09, 10:09, 12:09 oraz 16:09. Z powrotem pociągi będą odjeżdżać o godz. 23:16, 01:38, 06:38 oraz 9:38.

22 listopada 2018 r. LEO Express Global a.s. złożył do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego powiadomienie o planowanych usługach pasażerskich na trasie Praha hl. n. – Mostiska 2 (ukr. Мостиська IІ). 15 stycznia 2019 r. przewoźnik przekazał ostatnią korektę do wniosku o przyznanie otwartego na trasie międzynarodowej. W ostatecznej wersji powiadomienia przewoźnik zadeklarował przejazdy na trasie Praha hl. n. – Medyka (granica państwa) – Praha hl. n.

Czeski prywatny przewoźnik wskazuje na to, że głównym celem proponowanych przewozów pasażerskich jest uzupełnienie dotychczasowej oferty przewozowej w relacji Praha hl. n. – Lviv. Aktualnie świadczy on usługę przewozu w systemie kombinowanym, tj.: na relacji Praha hl. n. – Bohumín pasażerowie podróżują pociągiem Leo Express Global, a relację Bohumín – Lviv pokonują autokarem skomunikowanym z pociągiem. Dodatkowo LEO Express Global wskazuje na uzupełnienie swojej oferty na odcinku kolejowym Praha hl. n. – Kraków Główny.

6 komentarzy

  1. Przecież całość relacji jest zapisana z użyciem nazw miejscowości po czesku.
   Co prawda, mogłoby być po polsku, ale wtedy też całość >> Praga Główna – Lwów << 🙂
   – a kolega tak się tylko do tego Lwowa po czasku przyczepił, jak by to wyglądało – Praga po czasku, a Lwów po polsku… 😉

   🙂 Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *