Dragony w CTL Logistic

Dragon 2 u kolejnego przewoźnika. Pojazdy te trafiły do CTL Logistics na mocy podpisanej w lipcu 2018 roku umowy z Firmą Newag S.A. Pozyskanie pojazdów jest jednym z elementów poprawy jakości świadczonych przez przewoźnika usług.


Na początku 2019 r. park taborowy CTL Logistics zasiliły dwie nowe lokomotywy typu Dragon 2. – To prawdziwe smoki. – zachwalają nowe lokomotywy maszyniści przewoźnika. Obie lokomotywy zostały odebrane i włączona do eksploatacji 10 stycznia.

Lokomotywy Dragon 2 będą wykorzystywane przede wszystkim w północnej części Polski, m.in. na trasach wiodących do Szczecina, Polic, Gdańska i Warszawy. Przewoźnik towarowy zapowiada, że pojazdy będą użytkowane do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych. – One są do tego stworzone. Ich głównymi atutami są m.in. bardzo wysoka siła pociągowa, efektywny system antypoślizgowy, indywidualny napęd na każdą oś oraz ograniczenie strat energii. Słusznie zostały nazwane „Dragon”– to prawdziwe smoki wśród lokomotyw elektrycznych. – ocenia Andrzej Pawłowski, Członek Zarządu CTL Logistics.

Inwestycje w lokomotywy Dragon to nie jedyne inwestycje w ostatnim czasie w CTL Logistics. W 2019 roku na tory wyjedzie między innymi 6 zakupionych w 2018 r. lokomotyw BR232. Okres systematycznego włączania tych pojazdów do eksploatacji ma rozpocząć się w marcu, a zakończyć w grudniu 2019 r. Zwiększenie liczby oraz poprawa współczynnika dostępności lokomotyw to jeden z celów CTL Logistics, który przełoży się na jakość oferowanych usług.

Fot. CTL Logistics

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 komentarze

    1. A kij ci do tego. Firma ma garba nalozonego przez jarmulkowego, nie ma bogatej cioci w niemczech ani narodu za sobą żeby moc sie dofinansowac ale jakoś idzie. Ma czesc dobrych pracowników. Druga czesc nierobów, nieukow i nie tykam sie tego po wyższej szkole spychologi powinna być wymieniona na ludzi z innym nastawieniem. I tak sie pewnie stanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *