Prezentacja nowych trolejbusów w Tychach

W najbliższą sobotę w Tychach odbędzie się prezentacja nowego taboru pozyskanego przez Tyskie Linie Trolejbusowe. Będą to dwa trolejbusy Solaris Trollino 12 czwartej generacji oraz techniczny pojazd specjalny marki MAN do obsługi sieci trakcyjnej.


W najbliższą sobotę (12 stycznia) na Placu Baczyńskiego, w godzinach 12:00-14:00 odbędzie się prezentacja nowych pojazdów Tyskich Linii Trolejbusowych. Nowe nabytki TLT zaprezentowane zostaną na zasadzie kontrastu – trolejbusy będą stały w towarzystwie Jasia – pierwszego niskopodłogowego wozu w historii TLT, który niedługo przejdzie na zasłużoną emeryturę, a nowemu pogotowiu do obsługi sieci trakcyjnej będzie towarzyszył Star 200K, który od prawie 26 lat służy tyskim trolejbusom jako pogotowie sieciowe.

Nowe tyskie trolejbusy to nowoczesne Solarisy Trollino 12 czwartej generacji. Pojazdy są niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w pełni klimatyzowane. Każdy z trzech zakupionych trolejbusów będzie mógł przejechać aż 30 km bez podłączenia do sieci trakcyjnej, dzięki specjalnym bateriom litowo-tytanowym.

Fot. Tyskie Linie Trolejbusowe/Facebook

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *