Stadler GTW u przewoźnika ČD

České dráhy kupiły od Deutsche Bahn 12 jednostek spalinowych od Stadler GTW. Jest to pierwszy tego typu tabor w posiadaniu czeskiego przewoźnika. Oprócz ČD zainteresowanym kupnem używanych jednostek serii 646 interesował się RegioJet.


Czeskie Koleje rozszerzą swoją flotę o zupełnie nowy typ jednostek, których dotąd nie było w Republice Czeskiej. Kupili dwanaście używanych jednostek Stadler GTW, których operatorem był przewoźnik Deutsche Bahn. Jednostki z serii 646, po niewielkich modyfikacjach, będą obsługiwać linie w Kraju Ołomunieckim, głównie po Jeseníku.

Jednostki z serii 646 wyposażone zostaną w nowy system informacji audiowizualnej, Wi-Fi, elektryczne żaluzje i obicie tapicerki. Pojazdy posiadają 119 miejsc siedzących i 80 miejsc stojących, są niskopodłogowe i klimatyzowane. W Niemczech używane są od 2001 i 2002 roku. Zakup 12 jednostek wyniósł 190 milionów CZK netto. Pojazdy zostaną wprowadzone do obsługi najpewniej z początkiem wejścia w życie rozkładu jazdy 2019/20.

Fot. Miroslav Kupec/Twitter

2 komentarze

  1. Glownie linie 292 Sumperk-Krnov. Czesi zrobili dobry zakup,ich tabor tez swoje odsluzyl,szkoda ze PKP PLK nie chce wybudowac 2 przystankow w polskiej czesci trasy. { Glucholazach i w Pokrzywnej } Wiadomo PIES OGRODNIKA!!!

    1. Takich połączeń jest wiele. Pociągi na odcinku Opava – Chuchelna kursują co godzinę, a po naszej stronie linia Racibórz Studzienna – Opava jest zarośnięta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *