ZTM potrzebuje dyrektora

Od 1 stycznia organizatorem komunikacji miejskiej na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii został Zarząd Transportu Metropolitalnego. Teraz nadszedł czas na wybór ogłoszonego, jeszcze w grudniu ubiegłego roku, konkursu na stanowisko dyrektora ZTM.


Do 31 grudnia 2018 r. można było składać oferty na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego. Łącznie wpłynęły cztery zgłoszenia, które teraz zostaną przeanalizowane pod kątem formalnym. Nowego dyrektora ZTM-u powinniśmy poznać pod koniec miesiąca.

ZTM od nowego roku odpowiada za komunikację miejską na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nowa jednostka organizacyjna przejęła zadania KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Wkrótce powinniśmy poznać nowego dyrektora tej jednostki organizacyjnej. Głównym zadaniem dla osoby obejmującej to stanowisko będzie usprawnienie systemu komunikacji i dopasowanie go do potrzeb pasażerów.

Od przyszłego dyrektora oczekujemy także nowego spojrzenia na sposób organizacji transportu na terenie całej Metropolii – mówi Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM, odpowiadający za kwestie związane z transportem.

W konkursie na stanowisko dyrektora ZTM-u wpłynęły cztery oferty. Obecnie są one analizowane pod kątem zgodności z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu o naborze. Jeśli oferty będą spełniać wymagania formalne, w pierwszej połowie stycznia odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Konkurs powinien zostać rozstrzygnięty pod koniec stycznia bieżącego roku. Wybrana osoba swoją funkcję powinna objąć z początkiem lutego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *