Nowe Ząbkowice nocą

Dzisiaj kończy się rok 2018. Zawsze przełom roku to czas podsumowań. Pewno przyjdzie na nie czas jak już ochłonie świat po sylwestrowych szaleństwach. My postanowiliśmy zaprezentować Wam w formie reportażu jedną z inwestycji wykonanych w bieżącym roku, którą, naszym zdaniem, z pewnością należy zapisać do tych udanych. Chodzi nam o nowe przejście podziemne i wystrój peronów na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.


Ponieważ przez kilkadziesiąt godzin nie mogliśmy prezentować tutaj wiadomości z powodów nam nieznanych, to od piątku nazbierała się kolejka kilku informacji, które uznaliśmy, że warto zaprezentować. Ponieważ jednak jest to czas głównie komunikatów i historii o podłożu administracyjnym to stwierdziliśmy, że zaprezentujemy coś, co ma związek z kończącym się rokiem i naszym regionem.

I tak wczoraj wybraliśmy się na stację Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, bo ona przeszła w ostatnich miesiącach największą przemianę. Na plus oczywiście. Podnieśliśmy jednak sobie poprzeczkę, bo uznaliśmy, że efekt „nowych” Ząbkowic będzie jeszcze bardziej efektowny jeśli wybierzemy się tam wieczorem. Jednak natura również postanowiła dołożyć swoje trzy grosze bo podczas naszej wizyty w Ząbkowicach lało jednak niemiłosiernie. Na odwrót już jednak nie było miejsca…

3 komentarze

  1. Naprawdę ładnie. Te „gołe” ściany przejścia oddałbym graficiarzom, ale taki prawdziwym a nie tym którzy za jakiś czas napiszą A.C.A.B.

  2. Kosztowało to na pewno sporo kasy, ale efekt usprawnienia dojścia jest ok.
    Zadaszenie peronu już było i na szczęście zarządza uznał, że może zostać (na przystanku Bielsko-B. Lipnik wiaty poszły na złom). Szkoda, że PLK z uporem przysłowiowego osła nie uważa za stosowne objąć peronów przystankowych monitoringiem wizyjnym, który gdzie indziej jest standardem.

  3. Takie wypasione przejście podziemne, że musiałem samemu odsuwać jakieś płachty na stelażu, by się rower zmieścił, przy wyjeździe po drugiej stronie ten sam proceder…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *