007 zgłasza się

Dzisiaj rano pojawił w bazie Kolei Śląskich, w Katowicach przy ulicy Raciborskiej pojawił się pociąg 22WEd-007. Jak szybko się pojawił, tak szybko został zabrany „w teren”. Na testy konieczne do przeprowadzenia, by jednostka ruszyła w liniowe kursy.


Zameldowanie się tego pociągu w Katowicach oznacza, że na liczniku oczekiwanych jeszcze od bydgoskiej Pesy pociągów serii Elf2 zaświeciła się liczba „pięć”. Odnotowujemy ten fakt i tym razem powstrzymamy się od wszelkich komentarzy, bo coś musimy zostawić na kolejne pojazdy. Które chyba kiedyś przybędą? Ponieważ jednak zbliżają się święta to pozostaniemy wyłącznie w radości, że kolejną jednostkę udało się sprowadzić do  Katowic..

Dzisiaj 22WEd-007 przechodzi testy w jeździe ukrotnionej. Oczywiście, nasi niezawodni Czytelnicy już uwiecznili ten fakt na zdjęciach i nam je podesłali (dziękujemy!). Jeśli wszystko wypadnie tak jak należy, to pojazd trafi do ruchu liniowego, najszybciej jak tylko to będzie możliwe.

Fot. Dawid Barcicki

5 komentarzy

  1. kolejny Lord Vader wreszcie przybył!!! 😉 – radujmy się 🙂
    – a w Bielsku-Białej widziałem, że już się wyświetlacz czołowy na którymś zepsuł…

  2. Rzeczywiście, szkoda słów na kolejny komentarz i zastanawianie się kiedy i wg jakiego harmonogramu przyjedzie kolejny. Jeszcze tylko pięć…

  3. I pomyśleć, ze gdyby przetarg wygrał Newag to zamówienie pewnie były by już zrealizowane. A tu nie dość, że opóźnienie nie wiadomo już jakie, końca nie widać i pozostaje nam wszystkim tylko radość, ze cokolwiek przyjechało. Tragikomedia.

  4. Mam nadzieje że za pieniądze które dostaną KŚ z racji kar umownych za opóźnienia w dostawie toboru będą jak najszybciej dalsze pojazdy kupowane.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *