Odnowią sieć trakcyjną pomiędzy Raciborzem a Chałupkami

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę sieci trakcyjnej i jednego przepustu na linii kolejowej nr 151. Inwestycja na odcinku Racibórz – Chałupki została oszacowana za prawie 30 mln zł netto.


Przetarg prowadzony jest w ramach projektu inwestycyjnego pn.: „Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Chałupki (granica państwa)”. Zamówienie obejmuje wykonanie przebudowy sieci trakcyjnej wraz z robotami towarzyszącymi (urządzenia sterowania ruchem kolejowym, urządzenia i układy elektroenergetyki do 1kV) na odcinku Racibórz – Chałupki oraz przepustu w km 49,872 pomiędzy Roszkowem Raciborskim a Rudyszwałdem.

W ramach prac na linii kolejowej E-59 zakończono już prace torowe na odcinkach Racibórz – Krzyżanowice, Krzyżanowice – Chałupki i Nędza – Bierawa. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące przebudowy stacji Racibórz. Przy tej okazji planowana jest przebudowa budynku dworca kolejowego, którą PKP S.A. chciałaby zakończyć najpóźniej w 2023 roku. Już niebawem zostanie wznowiony również przetarg na rewitalizację łącznicy nr 709 (Kędzierzyn Koźle – Stare Koźle).

Jedynym kryterium oceny w przetargu na przebudowę sieci trakcyjnej na odcinku Racibórz – Chałupki jest cena. Szacunkowa wartość zamówienia to 29 572 863.00 zł netto. Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi nie prędzej jak 17 stycznia 2019 roku. Zakończenie prac inwestycyjnych planowane jest na 30 listopada 2019 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *